monseigneur értékelése

monseigneur
Robert Merle: Csikóéveink

A sorozat második kötete, melyben a főszereplő egy tökéletesen új környezetben, elmélkedik tökéletesen ugyanolyan intellektuális hevülettel, és fanyar humorral a világ dolgairól. Az egyetemváros világa izgalmakkal teli, az új karakterek mind mélyek, átgondoltak, és külön könyvet érdemelnének. Samson és szíve hölgyének szála roppantul bájos, de személy szerint kevesebbel is beértem volna, bár ez megbocsátható. Nem bocsátkoznék fejtegetésekbe arról, jobb-e mint az első könyv, nekem egyformán tetszett.

Robert Merle: Csikóéveink

A XVI. századi Franciaországot, a hugenották viharos, vérzivataros századát felelevenítő regényfolyam második kötetében a főhős, a jóvágású, eszes, bátor, szenvedélyes és gáláns Pierre de Siorac és balkézről való szépséges öccse, akinek látása ugyancsak megdobogtatja a női szíveket, Montpellier híres egyetemére mennek tanulni. Pierre orvosnak készül, Samson gyógyszerésznek. A délfrancia város színes forgatagában, ahol sok-sok veszélyes kaland és még több „veszedelmes", ám gyönyörteljes viszony vár hőseinkre, világhírű tudósok és orgyilkosok jönnek-mennek, vad tivornyák és poétikus vagy éppen kísérteties szerelmek dúlnak, orvosnövendékek éjféli temetőkben titkon anatómiát tanulnak, miközben folyik tovább a Franciaországot megosztó áldatlan testvérharc, buzgó pápisták és derék kálvinisták gyilkolják egymást. Pierre-nek és Samsonnak, valamint az olvasónak bőven kijut hát az izgalmakból, váratlan fordulatokból, hátborzongató élményekből és szenvedélyes érzésekből e kalandregénynek is beillő, ám sokrétű és pontos történelmi ismeretek birtokában és biztos mesterségbeli tudással megírt, sodró lendületü műben.