valszi értékelése

valszi
Gabriel Wolf: A napisten háborúja

Imádtam, ahogy az író a szereplők karakterfejlődését ábrázolja ebben a könyvben.
Több szereplő is egészen más emberré/egyéniséggé növi ki magát a történet végére, közben szédületes utat bejárva! Nekem Rothaar volt a kedvencem. Az ő utolsó jelenetei a könyvben nagyon emlékezetes pillanatok fognak maradni számomra. Gyönyörű az a rész. És az is, amit utána abból kifejt az író a későbbiekben.
Nem akarok semmilyen poén lelőni. Aki olvasta, az úgyis tudja, mire gondolok. :)
Aki szórakoztató humoros, izgalmas olvasmányt keres mondanivalóval, annak tudom ajánlani ezt a regényt.

Gabriel Wolf: A napisten háborúja

A gordikánok nem ismerték a sötétet. Nem ismerték a rosszat, a gonoszságot, a szomorúságot. Világukban a szeretet irányított mindent. Gotas, a teremtőjük annyira hatalmas volt, hogy gonosz ikertestvérét, Satogot elűzte az általa teremtett bolygóról. Megtiltotta neki még azt is, hogy a bolygó közelébe merészkedjen, így az ott élők nem is hallottak róla soha…

…civilizációkkal később a gordikánok félig élő, félig gép (holttestekből összerakott) robot-madarakat használnak hulladékuk és halottaik elszállítására, úgynevezett Keselyűket. A Keselyűk kiviszik a hulladékot az űrbe és Napjukba dobják elégni.
A gonosz Satog több ezer éve a bolygó közelében ólálkodott, várva a megfelelő alkalomra ahhoz, hogy romlásba taszíthassa Gotas szeretett világát…
Egyszer, amikor évezredek után végre alkalom kínálkozik, Satog elfog egy Keselyűt, és éltető, sötét szikrát gyújt szemében, megfertőzi a gonosz tudással. Ez az egy apró kezdet elég ahhoz, hogy minden rosszra kezdjen fordulni.
A félig élő, félig holt, robot Keselyűk öntudatukra ébrednek és tönkreteszik, elpusztítják saját világukat. Ez sem elég nekik, el akarják pusztítani a Napistent is, mert őket már a sötétség hajtja és nincs szükségük fényre.
A Napisten nem tud elbánni az ekkorra már hihetetlen méreteket öltött gonosz Keselyű-sereggel és technológiájukkal. Emberi alakot öltve menekülőre fogja hát. A Keselyűk pedig nyomába erednek!

Bolygókon, korokon és tereken át, időben oda és vissza ugrálva kezdetét veszi a monumentális harc, a soha véget nem érő üldözés.
Kezdetét veszi a „Napisten háborúja”!