FreeAngel értékelése

FreeAngel
George Cooper: Magánügy

Az előttem értékelők már szinte mindent elmondtak és helytállónak érzem a könyv fülszövegének első mondatát is, miszerint ez egy modern köntösbe bújtatott Rejtő-regény. Mivel Rejtőt is szeretem, ez is bejött, bár egy idő után elkezdett csömör lenni. Végig szórakoztató és vicces volt, jöhet a folytatás is. Talán egy gondolatnyival lehetett volna rövidebb.

Milyen lenne egy regénye, ha Rejtő Jenő napjainkban írná meg? Talán ilyen:
Csodálatos dolog egy örökség! Főleg akkor, ha van kinek átadni. De ha nincs, az sem baj. Egy tévútra tévedt magánnyomozó, és egy nyugdíjazás címén félreállított detektív csatasorba áll az örökös felkutatásával megbízott lelkes ifjú titánnal, hogy végül – egy észbontóan észbontó nővel kiegészülve – gyökerestül felforgassák a világ ellen szövetkező bűnös elemek életét. Könyvünk hősei – vérfarkas és vámpír rokonok híján – súlyosan sebezhetők, legyen szó akár szerelemről, akár egyszerű ólomgolyókról, nem laknak koporsóban, és a napvilágnál sem porladnak el hideglelős sikoltozás közepette. Jól bánnak a szavakkal, tudnak kávézaccból jósolni, és kis szerencsével bármit képesek túlélni, ami nem halálos. Figyelem! A könyv klasszikusokat is feldolgozó író tollából került ki, ezért nyomokban mondanivalót is tartalmazhat. Kizárólag olvasni tudóknak!