Mrs_Curran_Lennart P értékelése

Mrs_Curran_Lennart P
George Cooper: Magánügy

Haláli volt ez a könyv, Rejtő rajongóknak a Hold árnyéka mellett ez is kötelező. :)
Már az elején egy piszkosfredes kocsmai szituációba csöppenünk, ahol főhősünk ismerettségbe kerül a fiatal Tommal, aki fontos szereplővé válik. A rengeteg humor mellett, sok lehetetlen akció is tarkítja a művet, a krimi szál pedig gordiuszi csomóvá válik. Nem tudom, van-e folytatás, de én még szívesen olvasnék az írótól.
Jó a stílus, a cselekmény és igazán szimpatikus hősöket alkotott.

Milyen lenne egy regénye, ha Rejtő Jenő napjainkban írná meg? Talán ilyen:
Csodálatos dolog egy örökség! Főleg akkor, ha van kinek átadni. De ha nincs, az sem baj. Egy tévútra tévedt magánnyomozó, és egy nyugdíjazás címén félreállított detektív csatasorba áll az örökös felkutatásával megbízott lelkes ifjú titánnal, hogy végül – egy észbontóan észbontó nővel kiegészülve – gyökerestül felforgassák a világ ellen szövetkező bűnös elemek életét. Könyvünk hősei – vérfarkas és vámpír rokonok híján – súlyosan sebezhetők, legyen szó akár szerelemről, akár egyszerű ólomgolyókról, nem laknak koporsóban, és a napvilágnál sem porladnak el hideglelős sikoltozás közepette. Jól bánnak a szavakkal, tudnak kávézaccból jósolni, és kis szerencsével bármit képesek túlélni, ami nem halálos. Figyelem! A könyv klasszikusokat is feldolgozó író tollából került ki, ezért nyomokban mondanivalót is tartalmazhat. Kizárólag olvasni tudóknak!