AfterEight P értékelése

AfterEight P
Benyák Zoltán: A nagy illúzió

Az az olvasó vagyok, aki azt szereti hinni, hogy mást is akar mondani a könyv,
mint ami elsőre látszik. Persze így ott is keresek valamit spoiler,
ahol valójában semmi sincsen. Mindez nem zavar, nyugodtan tévedhetek.
Talán az író sem bánja, ha más mederben csatangolnak a gondolataim, mint ahová
ő szerette volna terelni.
Miről mesélt nekem Benyák Zoltán?
A halál illúzió, az élet illúzió. Mi pedig nem tudjuk vajon a piros, vagy a kék tablettát
vettük be. spoiler Csak az a biztos, hogy dönthetünk.
Hogy soha nincs késő megváltozni, megpróbálni helyrehozni, amit elrontottunk.
Valahol, valamikor elhagyott szeretteink, barátaink, gyermeki lelkünk után nyúlni.
Soha ne adjuk fel, ami igazán fontos számunkra, azért érdemes harcolni, akkor is
amikor az eszünk a képtelenségről, elérhetetlenségről fecseg.
Szerettem, hogy a könyv ugyan úgy, mint az élet vagy az álom, félelmetes,
a legváratlanabb pillanatban ad jót, vagy rosszat. Ezzel a könyvvel bátran szárnyalhat
a fantáziánk. Fura világ ez.spoiler „Ha elfelednek, meghalsz”
Senki sem szeretné, hogy elfeledjék, mintha soha nem is lett volna.
Nekik ajánlom ezt a könyvet.

Benyák Zoltán: A nagy illúzió

Tom Pastor a képzeletének rabja. Szerelmi élete viharos, hétköznapjai keservesek. Alig létezik számára más, mint az ecset és a vászon, hogy illúzióit valósággá álmodhassa.
Tom negyvenéves, festőművész, és egy nap arra ébred, hogy halott.
De az életének ezzel még koránt sincs vége.
A túlvilági sötétség sivatagában megcsörren egy piros telefonfülke készüléke: a vonal másik végén felcsendülő hang akar tőle valamit.
Hősünk elindul hát beteljesíteni a küldetését, útját nem gátolja sem tér, sem idő, ezen a helyen vígan megfér egymás mellett Edgar Allan Poe és Charlie Chaplin, Drakula gróf és a Gyáva Oroszlán, Salvador Dalí szürrealista rémálma és Tom Pastor Keselyűembere… Szerelem és halál.
A nagy illúzió a megismerhetetlen felfedezésének regénye, édes-bús felnőttmese a boldogság kereséséről és megtalálásáról, ott, ahol a legkevésbé számítanánk rá.