nagy_anikó értékelése

nagy_anikó
Agatha Christie: A Listerdale-rejtély

Nem vagyok novella rajongó olvasó. De AC megmutatta, hogy ezt a műfajt is lehet jól megírni és nekem élvezettel olvasni. 306 oldal 12 novella – átlagban 25 oldal, melybe szépen belefért minden. Bekezdés, cselekmény kibontakozása, befejezés. Sok könyvnél erre több száz oldal sem elég. Nem tudnék kedvencet választani, mindegyik tetszett. Mind egyedi, mindben van egy kis feszültség, humor, szerepet kapnak az érzelmek is. Egyedül a Fülemüle villa befejezése okozott egy kis fejtörést. Vajon Geraldot spoiler

Agatha Christie: A Listerdale-rejtély

A kötet a krimi klasszikusának tizenkét novelláját tartalmazza. A címadó történetben az elszegényedett nemesi család kedvező bérleti feltételekkel birtokba vesz egy hatalmas házat. A beköltözés után a fülükbe jut, hogy az előző tulajdonos talán a ház téglái közé van befalazva, mert komornyikja, Quentin eltette láb alól. A Fülemüle villa boldognak látszó, fiatal házaspárja, Alix és Gerald közé a lány gyanúja ver éket: egy régi újsághír láttán nem tud szabadulni attól a gondolattól, hogy férje gyilkos. A lány a vonaton című elbeszélés főszereplője, George Rowland életművész, aki a vonaton megismert, szép, fiatal lányt titkos küldetéssel bízza meg. Az Énekeld el a hat penny dalát című történetben mind a négy unokahúg gyanúba kerül a nagynéni meggyilkolása miatt, mert ki más juthatott volna be rajtuk kívül a bezárt házba? A Baleset című novella főszereplőinek meggyőződése, hogy szomszédasszonyuk férjgyilkos. A történeteket az írónő sajátos humora és feszültségteremtő ereje kapcsolja össze.