Dexter79 P értékelése

Dexter79 P
Anna Sewell: Fekete Szépség

Túlságosan gyerekeknek íródott olvasmány. Nem létezik benne szürke, csak fekete és fehér, vagyis csak jó és rossz emberek vannak benne, hogy pontos legyen nagyon jó és nagyon rossz emberek. Valószínűleg a gyerekeknek tanulságos, nekem csak túlzott volt. (pl. annyira jó ember vagyok, hogy mindenkit leállítok az utcán, hogy bánjon jobban a lovával, különben megkeserüli)
A történet szál jó volt, bár nekem kicsit hirtelen ért véget.

Anna Sewell: Fekete Szépség

Az állattörténetek egyik legszebbikét Anna Sewell (1820-1878), angol írónőnek köszönhetjük. Társai, barátai voltak az állatok. Krónikus betegsége miatt már gyermekkorától élete összekapcsolódott pónijával. Csak pónifogaton tudott kimozdulni otthonából, így hőse, a póni, a legközvetlenebb ismerőse volt, „akin keresztül látta a világot". Egyetlen, világhírű műve a Fekete Szépség a gyermekirodalom klasszikusa, egy ló önéletrajza. Könyvét a világ számos nyelvére lefordították. A rendkívül intelligens, gyönyörű ló, életében többször gazdát cserél, és ennek során sok emberi rosszal, gonoszsággal, kegyetlenséggel találkozik. A könyv rólunk, emberekről is szól, morális tisztasággal tanítva azt, hogy feladni soha nem érdemes. Fekete Szépség története a jó győzelmét ünnepli a rossz felett, és erősíti bennünk azt a hitet, hogy érdemes „embernek" maradni elembertelenedett világunkban. Sewell főhősének sorsa is végül jóra fordul, és eljut a szerető gondoskodáshoz.