tunczo P értékelése

tunczo P
Angela Marsons: Egy élet ára

Számomra ez teljes mértékben profi krimi volt. Persze, lehet, hogy én vagyok a mazohista, aki szereti, ha a nyomozás apró léptekkel halad előre, mert a könyv ilyen volt. Nálam ez ebben a formában nagyon pozitív. Nem vagyok pszichológus. nem tudom, hogy ilyen helyzetben az átlag ember hogyan cselekszik, csak elhittem Angela-nak, hogy ő utánajárt. Az alapötlet rafinált, a kivitelezés jól egymásra épített téglák halmaza. Egy mozzanat volt, amit azóta sem értek spoiler
Kim továbbra is szimpatikus, néha már-már vicces. Bírom a Kim-Bryant párost, barátok is meg nem is, jól kiegészítik egymást és legalább néha valaki a falhoz állítja a nőt és képletesen bemos neki egyet, hogy észhez térjen. Remélem, hogy Matt is állandó szereplője lesz a további részeknek, meg esetleg lesz egy pár fejezet róla, mert a Kimmel való társalgások dinamikája alapján nyugdíjas leszek, mire bármi kiderül.

Angela Marsons: Egy élet ára

Két kislányt, két barátnőt elrabolnak úszóedzés után. A szüleik egy időben kapnak SMS-t az emberrablóktól, akik egyelőre csak arról értesítik őket, hogy a gyerekeik életben vannak. Amikor azonban megérkezik a következő üzenet, az a szokásos követelések helyett még szörnyűbb tartalmat rejt: a családoknak licitálniuk kell, és aki többet ajánl a lányáért, azé életben marad, a másik gyereknek viszont meg kell halnia. Kim Stone felügyelő vezeti a nyomozást, és tudja, hogy ha nem sikerül a lányokat visszaszereznie, az az állásába kerülhet. Őt azonban nem ez motiválja, hanem az a tudat, hogy a két gyerek rémisztő körülmények között kénytelen eltölteni a rohanó perceket, azt az időt, amíg nem bukkannak a nyomukra. És nyomból kevés van, pedig az emberrablóknak nem ez az első ilyen ügyük. Egy anya jó ideje hiába várja vissza élete értelmét…

Angela Marsons regényei és Kim Stone karcos, igazságérzettől fűtött alakja nemcsak a hazájában örvend hihetetlen népszerűségnek, hanem megindult a világhírnév felé is: idén már húsz országban jelenik meg a sorozat.