marcipáncica értékelése

marcipáncica P
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Elveszett emlékek

Dolgok, amiket e könyv olvasása közben tanultam:
1. Cicákkal bármit el lehet adni.
2. Attól még, hogy valami 10-15 éve menő volt, ma már nem az.
3. Attól még, hogy ezt a valamit 10-15 éve szerettem képregényként, könyvként nem tudom értékelni.
4. Rendkívül idegesít, ha egy könyvben a szereplő trendin és fiatalosan akar beszélni, akkor is, ha az a szereplő történetesen 13 éves, mert nem hiszem el, hogy valójában így beszélnek a 13 évesek, így inkább olyan középkorú férfiak írnak, akik azt hiszik, ez a fiatalok stílusa.
5. Öreg vagyok a young adult-hoz.
6. Ez a könyv nem is young adult amúgy, tény, hogy ezt én néztem be, ifjúságinak van aposztrofálva, de annak meg szerintem tanítania kéne valamit, vagy legalább megszerettetni az olvasást, vagy ilyesmi, de nem hiszem, hogy ez a könyv képes erre.
7. Humorosnak sem humoros amúgy, de ez szubjektív.
8. Attól még, hogy egy könyv szép, és igényes kiadásban van, nyugodtan lehet még egy rakás szemét.
9. Nagyon könnyű 100 oldalnyi szöveget 260 oldalra duzzasztani, ha telepakoljuk a könyvet random illusztrációkkal.
10. Akárki írta ezt a könyvet, nem tud írni. Kicsit sem.
11. Nincs világépítés, nincs koherens történet, nincs hangulatteremtés, nincsenek jó szereplők.
12. Nem vagyok tisztában vele, hogy mi volt ennek a könyvnek a célja, de nem érte el, akármi is lehetett az.
13. Cicákkal tényleg bármit el lehet adni, de ezt kár volt.

Emily, a különc:
13 éves. Képes toronyházakat átugrani, ha épp úgy tartja kedve. De sokkal valószínűbb, hogy inkább négy fekete macskájával szunyókál; vagy részecskegyorsítót eszkábál össze gézből, lencséből és biztosítótűből; vagy teljes hangerővel dobol/gitározik/szaxofonozik/citerázik; vagy egy fertelmesen drasztikus csatornafreskót fest; vagy rávesz valakit, hogy kimondja: „fertelmesen drasztikus csatornafreskó” 13-szor gyorsabban… és közben gúnyosan hahotázik.
Olvasd el, ha mered!