Székely_Ági értékelése

Székely_Ági
Elizabeth Adler: Vidéki menedék

Első könyvem az írónőtől és első könyvem krimi müfajban. Mivel nem nagyon szeretek félni és szorongani olvasás közben és után , így én ezzel a „halvány” krimi szállal bőven meg vagyok elégedve. Sőt! Megkönnyebbülés, hogy nem volt sem véresebb, sem titokzatosabb a történet ezen vonala. A cselekményt elviszi a Caroline és Issy életének alakulása. Tetszett, de semmi plusz vagy kiemelkedő nincs benne. Lassan folydogál a történet, azt hiszem, nagy segítség volt olvasás szempontjából, hogy igen rövid fejezetekből tevődik össze. Egynek elmegy, az írónőtől sem vette el a kedvem, de tuti nem újraolvasós.

Elizabeth Adler: Vidéki menedék

A tizenöt éves Issy és egyedülálló édesanyja, Caroline Evans próbálnak rátalálni saját és közös útjukra. Amikor úgy dönt, hogy hátrahagyja szingapúri életüket (és jómódú férjét, Jamest, aki jó néhány éve szeretőt tart), Caroline teljesen más világba csöppen. Egy angol vidéki kisvárosba költözik Issyvel, ahol szerény sikereket ér el catering cégével. Issy imádja apját, és magában anyját vádolja a történtekért. Amikor Caroline álma, egy régi csűr felújítása és étteremmé alakítása végre valóra válik, és a dolgok kezdenének jó irányba fordulni, James különös eltűnése és egy pénzügyi botrány forgatja fel immár békésnek hitt életüket. Az áhított nyugalom érdekében Caroline-nak és Issynek egy gyilkossági ügyet is meg kell oldania.