Csinzi értékelése

Csinzi>!
Claire Kenneth: Éjszaka Kairóban

Ez a második sorozatom az írónőtől. Ez a történet jobban az igényem szerint alakul, örülök, hogy csak egy férfinak kell szurkolnom. Aki olvasta a Neonfény a Nílus felettet az tudja miről beszélek. Nekem ez 5*. Valahogy minden klappol, nem bírok leállni.

Claire Kenneth: Éjszaka Kairóban

Az Éjszaka Kairóban az elmúlt évtizedekben sem vesztett varázsából, romantikájából, izgalmas, fordulatos meseszövése változatlan élményt jelent. Hősnője Anna, a szép magyar asszony, gazdag svéd férjével érkezik Egyiptomba. 1939-ben itt állomásozik az angol Gold Stream Gárda, s George Dowery, a délceg gárdakapitány beleszeret Annába. A többi szereplő: Barbara, a szeretőit váltogató angol ezredesné, Mirjam, a félvér lány, Zilahy Zoltán, a fiatal magyar orvos és társaik… sorsukat a második világháború kitörése dönti el. A nemzetközi légkörben még zajlik a fényűző élet, Faruk király nyári palotájában garden party van, de Ras el Tinben az angol flotta már bevetésre kész, és McCornik ezredes még nem is sejti, hogy barátnője, Lili Lane – nemcsak énekesnő… Az Éjszaka Kairóban lebilincselő regény, és egyben érdekes kordokumentum is.