NicoleLegian I értékelése

NicoleLegian I
Susan Spann: Macskakarmok

A Macskakarmokkal kapcsolatban csak annyival kezdeném, hogy miért nem mondta nekem eddig senki, hogy ez a könyv sorozat létezik??
Hálát adok az égnek, hogy betévedtem egy szupermarketbe, ahol le volt értékelve és gondoltam ránézek, mi ez.
Imádtam, egyébként is imádom Japánt és a szamuráj témákat, de ez a könyv maga volt a kulturális mennyország. Az írónő stílusa zseniális és faltam a könyvet.
A történet izgalmas egy megölt szamuráj gyilkosa után kutat egy portugál pap és egy a védelmére szerződtetett sinobi. Útjukat a kultur hagyományok, apró hazugságok és különböző vallású emberek szegélyezik. Nem éreztem annyira izgalmasnak a nyomozást, bár nem jöttem rá, hogy ki a gyilkos, mielőtt megtalálták, de a két napnyi folyamatos cselekmény minden oldalt izgalmassá és pörgőssé tett.
Bushido rajongóknak kötelező olvasmány.

Susan Spann: Macskakarmok

1565. május: Egy kiotói teaházban egy szamuráj brutális gyilkosság áldozata lesz. A nindzsamester Hirónak esze ágában sincs belekeveredni az ügybe. Ám a gyilkossággal megvádolt, gyönyörű szórakoztatópartner Mateo atya segítségét kéri, a portugál jezsuita papét, akinek védelmére Hiro felesküdött. A sinobinak mindössze két napja van, hogy megtalálja a gyilkost, és megmentse a lányt és a papot a kivégzéstől. A nyomozás veszélyes vizekre tereli Hirót és Mateo atyát Kiotó szórakoztató negyedében, és rájönnek, hogy a teaház ravasz tulajdonosától kezdve az áldozat megszégyenített testvéréig valószínűleg mindenki érdekelt abban, hogy a szamuráj halála rejtély maradjon. Hirónak túl sok a gyanúsítottja, és túl kevés az ideje, hogy válaszokat találjon, miközben egy, a nindzsa orgyilkosok által kedvelt, ritka fegyver, egy női szamuráj és egy titkos szerelmi szál között próbálja megtalálni az összefüggéseket. Ráadásul a nyomozás temérdek olyan talányt fed fel, amely nemcsak Mateo atyát és a teaházat fenyegeti, de Japán jövőjére is kihat. Susan Spann könyve érdekfeszítő detektívregény, mely a japán kultúra gazdagon részletezett történelmi hátterével párját ritkító írás. „Történelem, rejtély és elbűvölő szereplők keveréke. Hiro és Mateo atya párosa friss életet lehel a "Kelet és Nyugat találkozása” szlogenbe. Korhű és lebilincselő." – Laura Joh Rowland, A sógun ágyasa és a Bundori szerzője