theodora  értékelése

theodora
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a páratlan vőlegény

Aggie, Aggie te sem leszel okosabb. Majdnem egy éve olvastam utoljára a sorozatból, de egyre jobban fárasztanak a sztorik: a már megismert sablonokkal dolgozik M.C.Beaton. Ebbe részbe meg úgy éreztem, hogy minden kicsit is működő elemet belezsúfolt.
Aggie életveszélyben? Pipa, sőt talán most volt a legnagyobb bajban.
Flört és veszélyes idegenek? Pipa, sejthető, hogy ki lesz a ludas az egész sztoriban.
Régi ismerősök segítenek? Pipa…

M. C. Beaton: Agatha Raisin és a páratlan vőlegény

Agatha Raisin bánatában, hogy csökkentse volt férje eljegyzése okozta fájdalmát, ismét egy vonzó férfi után vetődik, ám a sármos francia úriember körül egyre gyanúsabb események történnek. Nem elég, hogy a menyasszonyt, akit ő hozott össze Agatha exével, az esküvő napján holtan találják, de gyors tempóban két újabb hulla bukkan fel a színen – és természetesen mindkettőbe Agatha botlik bele. Ezzel ő maga is jókora slamasztikába kerül, hiszen féltékenysége okán kézenfekvőnek látszik az indítéka a menyasszonygyilkossághoz. Ám amikor a lányától megfosztott anya felbéreli, hogy találja meg a gyilkost, az elszánt nyomozó élete is veszélybe kerül, nem számít ugyanis arra, hogy a sármos álomférfi elképesztően ravasz fogásokkal próbálja csapdába csalni. Ráadásul megbízható detektívösztöne többször is csődöt mond, és Agatha hűséges barátainak és kollégáinak – de legfőképp a szárnya alá vett ifjú Toni Gilmournak – köszönheti, hogy ép bőrrel megússza a kalandokat. Az amúgy rettenthetetlen magándetektív levonja a végső következtetést: kiöregedett és eltompult, ideje visszavonulnia.