Mariann_Czenema P értékelése

Mariann_Czenema P

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

Ez most nem esett jól :( nem is tudom, hogy mi volt benne elrettentőbb, a sok nemi erőszak, vagy a nekrofília.
Abszolút nem női darab, érzékeny lelkűeknek még kevésbé való, mint a többi McCarthy, és nekem is hiányoztak a hosszabb leírások, meg az, hogy valakivel azonosuljak.
(profán leszek: de olyan mint az instant leves. Túlélsz vele, de valójában üres marad a gyomrod…)

Cormac McCarthy: Isten gyermeke

„Vagy kitalál magának egy másik életvitelt vagy talál magának egy másik lakóhelyet hozzá valahol a világban.” – figyelmezteti a seriff Lester Ballardot, ám a huszonhét éves fiatalember egyikre sem képes. Anyja lelépett, apja felakasztotta magát. Lester szinte teljes elszigeteltségben él közel a természethez, egyre távolabb a társadalomtól a Tennessee állambeli Sevier megyében. Pár dollárja van és egy puskája. Vadászik és gyűjtöget a hegyekben. Meggyűlik a baja a renddel. Magában beszél. Egy hideg téli reggelen tett felfedezése alapvetően változtatja meg az életét. Már nem lesz visszaút.
Cormac McCarthy korai remekművében a rá annyira jellemző szikár költőiséggel, érzékenységgel és komor szépséggel mutatja közelről az emberszámba se vett, kisemmizett Lester létezésének bestiális harcát, kegyetlen-keserves küzdelmét.