Ciccnyog IP értékelése

Ciccnyog IP
Tisza Kata: Akik nem sírnak rendesen

Kellemes meglepetés. Mondjuk a fülszövegben lévő szívszorító és gyógyító párost kicsit túlzásnak érzem, inkább csak sok helyen fájóan realista és felismerésekre késztető. Tartalmilag nem annyira erős, mint amennyire lehetett volna, inkább könnyednek mondanám, humoros feloldásokkal, de működött így is (néhány szöveg volt csak, amivel nem nagyon tudtam mit kezdeni). Feszes és sűrű, semmi maszlag, töltelék, úgyhogy ezért külön dicséret jár Katának (és a szerkesztőjének is).

Tisza Kata: Akik nem sírnak rendesen

Tisza Kata pszichoprózái (és versei) különös, kagylószerű szövegek. Egyszerre mélyen személyesek, ugyanakkor merítenek a kollektív tudattalanból: mindenki a saját sorsára ismerhet bennük. Olyan vékony mezsgyén járunk, a talajvesztés két iránya, a zuhanás és a repülés közt, hogy nem marad másunk, mint az életösztön egyensúlya. Az Akik nem sírnak rendesen egy érintetlen, sima vízfelszín áttetszőségével mutatja meg az emberi kapcsolatok mögött húzódó fullasztó valóságokat. És az elmúlást. És a halálfélelmet. És a gyászt. Legnemesebb érzelmeink álarca mögül ördögök közönyös arca bámul. Hiába fordítunk hátat, a szembesülés elkerülhetetlen. Egyszerre szívszorító és gyógyító könyv.