Szilvi00 P értékelése

Szilvi00 P
Penelope Ward: Stepbrother Dearest – Legdrágább mostohabátyám

Nincs is annál nagyobb boldogság, mint amikor egy könyv százszázalékosan beváltja a hozzá fűzött reményeimet! Még többet is kaptam annál, mint reméltem. Nemcsak jól szórakoztam, hanem érzelmileg is megindított. Elec bunkó álarca szerencsére hamar kezdte megadni magát és ezzel egyhuzamban egyre mélyebbre lopta be magát a szívembe, Greta viszont az első perctől szerethető volt. Civódásaikon sokat nevettem, Elec spoilerúgy megdöbbentem, hogy majdnem dobtam egy hátast és bizony pár könnycseppet is elmorzsoltam.
Nagyon olvastatta magát a történet, mire először feleszméltem, máris a könyv felénél tartottam. Szerettem volna megemlíteni, melyik rész volt a kedvencem, de nem tudok dönteni. Egyik emlékezetes jelenet követte a másikat, és én mindet imádtam.
Nagyon tetszett az írónő stílusa, szívesen olvasnék még Tőle és amíg arra várok, biztosan újraolvasom a Legdrágább mostohabátyámat.

Nem kellene akarnod őt.

Amikor a mostohabátyám, Elec a gimi utolsó évében hozzánk költözött, nem voltam felkészülve arra, hogy mekkora szemét.
Utáltam, hogy bunkón viselkedik velem csak azért, mert nem akar ott lenni.
Utáltam, hogy lányokat hoz haza a suliból és visz fel a szobájába.
De amit a legjobban utáltam, az az volt, ahogy a testem akaratom ellenére reagált rá.
Először azt hittem, csupán kőkemény, tetovált izmai és markáns arca lehet vonzó benne. De a dolgok új irányt vettek köztünk, mígnem egy éjjel minden fenekestül felfordult.
Aztán épp olyan gyorsan, ahogy betoppant az életembe, már vissza is ment Kaliforniába.
Évek teltek el, mire újra láttam Elec-et.
Amikor a tragédia lesújtott a családunkra, újra szembe kellett néznem vele.
És szent ég, a kamasz, akiért egykor megőrültem, most férfivá érett, aki egyenesen az eszemet vette!
Volt egy olyan érzésem, hogy megint darabokra törik majd a szívem.

Perzselő vágy és nyers erő. Láss a mélyére!