felícia97 értékelése

felícia97
Nicholas Sparks: Vissza hozzád

Olyan sokszor írtam már le,hogy egyes könyveknél milyen nehéz megírni egy értékelést,hogy néha már én is elcsépelt frázisnak érzem.Mégis mindig jön egy történet ami annyira felforgatja a lelki világomat,hogy újra és újra ebbe a cipőbe lépek,ami persze borzasztóan megnehezíti számomra hogy véleményt alkossak az adott könyvről.Jelen pillanatban a Vissza hozzádot apró darabokra tudnám széttépni,közben meg mégis magamhoz szorítanám a gyönyörű pillanataiért,szóval az most tényleg csoda lesz ha itt normális gondolatok születnek.Utoljára ezt az érzést ilyen intenzíven az Időutazó feleségénél éreztem:hiába olvastam már régen a mai napig nem tudom elfogadni,hogy az írónő képes volt lezárni úgy a történetet ahogy.Az a könyv azóta is tüske maradt bennem,és Nicholas Sparks-nak köszönhetően kaptam még egyet.Tökéletesen megértem,hogy az élet nem tündérmese,és vannak akik pontosan a kegyetlen valóságot öntik szavakba amikor megírnak egy könyvet,de itt szintén képtelen vagyok elfogadni mindezt.Az is elég valóságos és fájdalmas lett volna,ha a szereplők élete ugyanúgy megy tovább mintha az újra találkozás meg sem történt volna mert a hamis remény önmagában szörnyen pusztító tud lenni,de az író úgy döntött lök még rajtunk olvasókon egy nagyot,és bár elismerem hogy így sokkal nagyobbat ütött az egész,engem viszont rendesen padlóra küldött.Hála az én érzékeny lelkemnek,na meg az elmúlt néhány napban bennem felhalmozódó érzelem áradatnak köszönhetően sikerült úgy szétbőgni a fejem,ahogy már rég nem.Egyszerre szerettem és utáltam a könyvet,és elgondolkodtam azon hogy nem fogom csillagozni,mert vagy lepontozom,vagy épp ellenkezőleg.De tudom hogy igazán egyikre se lennék képes,és 5 csillagot ugyan nem tudok adni neki,nyugodtabb fejjel végig gondolva viszont 4-et,vagy annál rosszabbat se.Mert minden dühömön és szomorúságomon felülemelkedve pontosan tudom,hogy a jó könyvek azok amik kimozdítanak minket a komfort zónánkból,és nem csak álmodozni tanítanak meg minket,hanem elfogadtatják velünk azt is,hogy az élet kegyetlen és az alakulásába sokszor nincs beleszólásunk.
Ui: Azért a filmet egyszer megnézem,ha majd elég erőt érzek hozzá.

Nicholas Sparks: Vissza hozzád

Amanda Collier és Dawson Cole tizenévesen szeretnek egymásba mélyen és visszavonhatatlanul. A kettejük közötti kötelék széttéphetetlennek tűnik annak ellenére, hogy a családi hátterük végzetesen különbözik egymástól, és a szüleik sem nézik jó szemmel a kapcsolatukat. A főiskola előtti utolsó nyáron azonban előre nem látott, tragikus események szakítják el őket egymástól, és terelik teljesen más irányba az életüket.
Huszonöt évvel később Amanda és Dawson visszatér szülővárosukba annak az embernek a temetésére, aki fiatal korukban egyedüliként támogatta a szerelmüket, és menedéket nyújtott nekik. Egyikük sem azt az életet élte, amelyet elképzelt magának, és egyikük sem tudta elfelejteni azt a szenvedélyes első szerelmet, amely örökre megváltoztatta a sorsukat. Miközben Amanda és Dawson teljesítik öreg barátjuk végakaratát, minden, amit eddig biztosnak hittek, kétségessé válik, arra kényszerítve őket, hogy szembenézzenek fájdalmas emlékeikkel, újragondolják a döntéseiket, és az együtt töltött varázslatos hétvége után feltegyék a kérdést: újraírhatja-e a szerelem a múltat?
Nicholas Sparks (Menedék, Szerencsecsillag) legújabb regénye az életre szóló szerelem szépségéről és fájdalmáról szól.