Csoszi értékelése

Csoszi
Molnár T. Eszter: Most már igazán

Nagyon jó volt ismét a kissé zakkant Bakos családról olvasni. Valahogy pörgősebbnek éreztem, mint az első részt. Szerettem a napló formátumot. Virág egy vicces tizenéves lány. Madarászkodik, meg állatmenhelyre jár. És közben bizonytalan saját magában, meg a Danival való kapcsolatában. Már az első részben elvesztette legjobb barátnőjét, Lilit spoiler. Vera talán kezdi egy kicsit összeszedni magát, Misu pedig egy kicsit nyitott a világ felé. Igaz, nem kedveltem túlzottan Helga nénit, de sajnáltam, ami vele történt. Remélem, lesz még több rész is, mert nagyon szívesen olvasnék Bakosékról.

Tilos az Á Könyvek, Budapest, 2016
288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634102076

Molnár T. Eszter: Most már igazán

Lehet, hogy Bakos Virág a legviccesebb lány az osztályban, de vannak hetek, amikor
neki sem jön össze semmi. Naná, hogy nem a madarászás vagy a kutyasétáltatás az
oka annak, hogy padlón van. De tényleg, mit kell csinálni, ha egy bombanő hajt a
pasidra? És ha kiakadsz, mert állandóan szívatják a legjobb barátodat? Miért van
folyton romokban a baráti társaság, és különben is, hogyan hívhatnád fel magadhoz a haverjaidat, ha a nővéred állandóan csipkekombinéban járkál a lakásban? Na, persze, még ott van az apád is, aki egy piás humorista, de ki van bukva, és egyetlen jó poén sem jut az eszébe. Nem kicsi a tét Virágéknál: könnyen kitörhet a teljes káosz. Vagy van még esély normális családdá válni?