zsófcsa értékelése

zsófcsa
John Grisham: A csaló

ezt nevezem fordulatos regénynek. számomra kicsit más volt, mint az eddigi Grisham olvasmányaim, de végig lekötött, és csak kapkodtam a fejem a végén. egyszer érdemes lenne újraolvasni, hogy az elejétől kezdve képben legyek :)
voltak részek, amelyeket már túlkomplikáltnak találtam, és tényleg csak a végén értettem meg, hogy miért kellett bizonyos részleteket túlírni. meglepő volt, na. :)

John Grisham: A csaló

Malcolm Bannister, a kisvárosi ügyvéd belekeveredik egy szövevényes csalási, pénzmosási ügybe. Bár nem igazi bűnöző, csupán kihasználták naivitását, a szövetségi bíróság tíz évre ítéli. Nehezen felépített egzisztenciája romba dől, felesége elválik tőle, fiát elveszíti, barátai cserbenhagyják.
Éppen börtönbüntetése felénél tart, amikor egy hegyvidéki nyaralóban szörnyű bűntény történik: meggyilkolnak egy szövetségi bírót. A helyszínelők a ház alagsorában egy hatalmas, bombabiztos páncélszekrényt találnak – tárva-nyitva, üresen. Vajon miféle értékeket őrizgethetett nyaralójában a köztiszteletben álló, de gazdagnak nem mondható bíró? És ki lehetett az, aki ismerte a titkát?
Malcolm azt állítja, tudja, ki a gyilkos, és alkut ajánl a szövetségi kormányzatnak: megosztja velük az információt, cserében azonnal szabadul, továbbá új személyazonosságot és új arcot kap. Az FBI sehogy sem halad a nyomozással, ezért elfogadja az ajánlatot. Ám amikor úgy tűnik, a gyilkos cinkosai minden óvintézkedés ellenére Malcolm nyomára bukkantak, az ügyvéd bejelenti, hogy kiszáll a tanúvédelmi programból, majd pedig nekilát, hogy megvalósítsa nagyszabású tervét…
John Grisham ezúttal még a szokottnál is fordulatosabb történettel örvendezteti meg olvasóit. A titkok, hazugságok, fondorlatok szédítő forgatagában az igazság csak a könyv utolsó lapjain bontakozik ki.