kiki_roller I értékelése

kiki_roller I
Alexandre Dumas: A királyné nyakéke

Dumas könyveit úgy olvasom (újra), mintha TV sorozatot néznék, melynek alapja a történelem és a fondorlat. Mesterien megírt történet, miközben tudjuk, hogy valahol egy egyszer volt, hol nem volt, tán igaz sem volt mesét olvasunk, de pontosan ezért izgalmas, fordulatos történetbe feledkezhetünk bele. Nem bánom én a logikai bukfenceket, (pl. Rohan bíboros szinte első látásra palotácskáját bocsájtja a lepukkant de La Motte gonosz hölgynek, aki inkább csak az utolsó harmadban fejlődik igazán gonosszá, és a regény végére igazi hisztérikává, és bár a történet kissé csapong az első 2/3-ban de a végére izgalmas, zseniális szembesítések, helyzetek, párbeszédek tanui lehetünk. Szóval folytatom Dumas összes reloaded.

Alexandre Dumas: A királyné nyakéke

Franciaország legkiválóbb ékszerészei elkészítik a világ legszebb és legdrágább nyakékét. Természetesen őfelségének, Mária Antóniának ajánlják megvételre művüket, s a királynénak – természetesen – megnyeri tetszését a pazar ékszer. De közbeszól az államérdek (másfél millió frankért már hadihajó is kapható); XVI. Lajos nem ajándékozza meg hitvesét a drága csecsebecsével. És megindul a hajsza a nyakékért: pénzzel vagy erővel vagy fondorlattal meg akarja szerezni szerelmes herceg, mindenre elszánt rablóbanda, ördögi kalandor… Újra feltűnik a mindenható, vészjósló Cagliostro gróf, akit Balsamo doktorként ismerhettünk meg az Egy orvos feljegyzései-ben; ő mozgatja a szálakat a háttérből, az ő akarata szerint rohan vesztébe a szerelemtől, vágytól, féltékenységtől hevülő, bosszúra szomjazó vagy ármánykodó nagyúri világ.