KergeEgér értékelése

KergeEgér>!
Claire Kenneth: Éjszaka Kairóban

Csak azért olvastam el, mert anyukám mondta, hogy valamikor… régen nagyon tetszett neki. Általában hasonló ízlésünk van, de… nem is tudom. Nem mondom, hogy rossz volt, végül is igazi romantikus lélek vagyok. Ez most vagy túl sok volt, vagy túl kevés, vagy korábban kellett volna kézbe vennem, vagy…. El fogom olvasni a második részt is, csak hogy teljes legyen a kép, de egyenlőre nem állok rá készen.

Papp-Ker, Budapest, 2001

Claire Kenneth: Éjszaka Kairóban

Az Éjszaka Kairóban az elmúlt évtizedekben sem vesztett varázsából, romantikájából, izgalmas, fordulatos meseszövése változatlan élményt jelent. Hősnője Anna, a szép magyar asszony, gazdag svéd férjével érkezik Egyiptomba. 1939-ben itt állomásozik az angol Gold Stream Gárda, s George Dowery, a délceg gárdakapitány beleszeret Annába. A többi szereplő: Barbara, a szeretőit váltogató angol ezredesné, Mirjam, a félvér lány, Zilahy Zoltán, a fiatal magyar orvos és társaik… sorsukat a második világháború kitörése dönti el. A nemzetközi légkörben még zajlik a fényűző élet, Faruk király nyári palotájában garden party van, de Ras el Tinben az angol flotta már bevetésre kész, és McCornik ezredes még nem is sejti, hogy barátnője, Lili Lane – nemcsak énekesnő… Az Éjszaka Kairóban lebilincselő regény, és egyben érdekes kordokumentum is.