Deziréé értékelése

Deziréé
Tomcsik Nóra: A hercegnő és a sárkányok dala

Mostanában ismét rákaptam, hogy meséket olvasok és egy új kedvencet avattam, hála az írónőnek.
Gyerekként is imádtam a sárkányos meséket és úgy néz ki még mindig szeretem ezeket a történeteket. Az elején nem is gondoltam, hogy egy ilyen történet fog várni rám, de kellemes csalódást okozott. A sárkányok mellett imádom a lovagokról és uralkodókról szóló történeteket, tehát ez is csak erősíti, a pozitív értékelésem.
Nagyon aranyos kis történet. Örülök, hogy elolvastam, kellemes kikapcsolódást nyújtott.

Tomcsik Nóra: A hercegnő és a sárkányok dala

Vajon meg lehet szelídíteni a sárkányokat?

Felix a leleményes, de álmodozó tolvajlány, Edmund a muzsikus apród és Sir Marcus a magának való lovag azt a feladatot kapják, hogy keressék fel a hosszú ideje szunnyadó sárkányokat, így mentve meg az öt király birodalmát Aerion, a Nagykirály zsarnokságától.

Az út hosszú a sárkányok lakta Tüzes-szirtig, melynek során Felix, Edmund és Sir Marcus megtanulják a barátság, a lovagiasság és bajtársiasság fontosságát is, hisz ezen erények nélkül sosem ismerhetnék meg a sárkányok titkát, és győzhetnék le a Nagykirályt.

Izgalmas, kalandos meseregény főként a 9-14 éves korosztály számára.