sophie P értékelése

sophie P
Lian Dolan: Szerelmem, William

A könyvtárunk szokásos valentin-napi meglepetés-csomagjából (nátron papírba becsomagolva, madzaggal átkötve, csak otthon kibontandó) került a kezembe ez a könyv. Nem is akartam az idén elvenni, mert most kettőt tettek egybe, végül mondtam hogy jó, legyen akkor az enyém az utolsó. Ami marad. Ez volt benne (amúgy is kicsit Shakespeare-lázban vagyok a Hogarth-sorozat miatt, micsoda koincidencia.:)), és A rege (ez volna a férfi rész). Köszi könyvtárosok, eddig nagyon jól szórakozom!

A Szerelmem, William egy nagyon szimpla, és szokványos romantikus történet lenne, ha nem volna benne ez a nagyon szellemes Shakespeare-vonal. De benne van, és így elég sokat lehet rajta nevetni, és meg is lehet szeretni. Kellemes-kikapcsolódós kategória, a fülszöveg azt írja nyári-olvasmány, szerintem meg akármikori.

Tehát a szerintem-vicces része a dolognak az, hogy a főhősnőnk irodalom tanár, abból is olyan, aki Shakespeare-re specializálta magát, úgyhogy egy kicsit többet vesz elő mondatokat a kedvenc darabjaiból, többször ismer rá a környezetében a kedvenc szereplőire, többször tűnik úgy, hogy ami történik, az már valamelyik drámában megtörtént. Hogy például valami egyszerűt mondjak: az egyik húgát és annak a férjét Machbetéknek nevezi, persze nem véletlenül. Vagy a helyi módos hölgyekből alakult jótékonysági alapítvány Erzsébet Társaság lett, becenevükön a Bözsik.

És nem mellesleg a fent említett főhősnő egy könyvön is dolgozik, kb arról készül szólni, milyen párhuzamok vonhatók a Shakespeare drámák és a mai popkultúra között. Bizonyos tablók és vázlatok már „elkészültek”, ezek a fejezetek elején közzé is vannak téve, és bár azt hiszem volna mit finomítani még rajtuk, így is van bennük megmosolyogni való bőven. Pl az Ahogy tetszik és a Jóbarátok … vagy a Melyik rosszfiú illik hozzád teszt … vagy a Rómeóék csapata Kontra Hamleték csapata Kontra az Alkonyat csapata … vagy a különböző Sztárpárok… Némelyik olvasónapló helyett is jó.

Lian Dolan: Szerelmem, William

A fiatal tanárnő, Liz egyre eseménytelenebb szingliéletét három férfi bolygatja fel egyszerre: egy váratlanul felbukkanó hollywoodi sztár, minden nő álma, a nagy FX Fahey, akivel csak az a gond, hogy Liz életében az elviselhetetlen férjet alakította, aztán betoppan egy politikai tanácsadó, aki egy csipetnyivel sármosabb a kelleténél, és nem utolsósorban ott van maga William Shakespeare. A színész kalandosnak ígérkező munkát ajánl Liznek a nyárra, a tanácsadó beköltözik a lakásába, Shakespeare-ről pedig kiderül, hogy nemcsak modern, de szexi is. Liz pedig mindent egy lapra tesz fel, mert érzi, ezen a nyáron sikerülnie kell:
1. bestsellert írni Shakespeare drámáiról,
2. összejönni álmai pasijával,
3. bebizonyítani Faheynak, hogy már túl van rajta.

Aztán persze minden a feje tetejére áll, és miközben a szálak összekuszálódnak, a szerelmesek kavarnak, és semmi nem úgy alakul, ahogy várnánk, egyedül a jó öreg William nevet a színfalak mögött, hiszen tévedések vígjátéka az élet. Lian Dolan sikeres női regénye szellemes, humoros és torokszorító egyben. Minden benne van, amit egy nyári olvasmánynak tudnia kell, sőt még több is…