bhati értékelése

bhati

Szilágyi Cs. Tibor: Harakiri Tanfolyam kezdőknek

„Huszonhét éves vagyok. Halott.” A könyv első két mondata, hát figyelemfelkeltő, az biztos.. És a java még csak ezután jön…Jönnek a megpróbáltatások. Lényegében ez egy élő-lélegző napló a két világ közti folytonos küzdésről, amit a kábítószerek és az élet hozott létre az elveszett fiú számára. Mindenről szó esik család, gyermekkor, kamaszkor, ex-barátnők, ami fűszerezve van a őrülettel és a mindennapoktól való félelemmel… Nyomasztó, sötét, zavaros gondolatok sokasága, ami félelmet kelt az olvasóban. "Cinikus, romlott, vérszomjas ember vagyok, megfertőzött a semmi.” Látlak, s hamarosan te is látni fogod magadat. Iszonyú lesz.” Húsba vágó őszinteséggel ír a saját nyomoráról. Még félelmetesebb az alábbi mondat " Olyan lettem, mint azok, akiket gyűlöltem, ha lenne eutanáziaközpont a sarkon, ma nem üveget mentem volna visszaváltani.” Semmi kétség sokkol a könyv. Azt kívánom, soha de soha nem jussak el ilyen állapotba és a szeretteim sem. Innen szinte lehetetlen visszatérni. És sajnos Tibor nemsokkal később ahogy a monológját megírta fel is adta a világgal szembeni harcát..

Szilágyi Cs. Tibor: Harakiri

A Harakiri egy huszonéves srác szeretettel, iróniával, humorral teli fájdalmas vallomása. Élete filmjét látjuk leperegni előtte, mindennapjaink Budapestjének médiájával, művészetével, ismert figuráival és helyeivel. Elkísérhetjük tripes rohamai, szerelmi mámorai, véget nem érő kezelései és magányos órái, álmai és reményei váltakozó útján, hogy aztán elbúcsúzva tőle , mehessünk haza, saját féltve őrzött paráink közé. A könyv egy a droggal szemben alulmaradt ember fájdalmas kitárulkozása, aki a halál felé vezető úton vissza akarja kapni életét, sza-badságát. Szilágyi Cs. Tibor zenélt, írt, gondolkodott és álmodott. Sokoldalú tehetség volt, ennek minden örömével és nyomorával együtt. Élt 1973- tól 2003-ig.