Deziréé értékelése

Deziréé
Agatha Christie: Tíz kicsi néger

Én még mindig csak ámulok az írónő tehetségén, hiába olvastam már tőle régebben is műveket folyamatosan fokozza a lehetetlent.
Nem hiába nevezik ezt a könyvet az egyik legjobb munkájának, hiszen valóban annyira furfangosan és zseniálisan alakította ki a történetet, hogy az olvasó csak úgy falja a sorokat. Nem tudom, hogy tud ennyire fantasztikus rejtélyeket kitalálni. Én egészen másra gyanakodtam a történet során, nem is gondoltam erre a befejezésre. Miután már megtudtam mi miért történt természetesen összeállt a kép, tátott szájjal olvastam az oldalakat.
Na és az a kis versike, nem éppen való gyerekeknek, eléggé morbid…. Mindig vissza-vissza lapoztam a versikéhez, hogy mi lesz a következő.
Hűűű. Igen, ez a végszavam, mert találóbb nincs a könyv minősítésére.

Agatha Christie: Tíz kicsi néger

Tíz egymásnak ismeretlen ember meghívást kap egy pazar villába. A villa egy sziklás, elhagyatott szigeten áll, amely sziget néger fejhez hasonlít, arról kapta a nevét is. A villa titokzatos tulajdonosáról mindenféle pletykák keringenek. A vendégek, bár valamennyiük múltjában van valami, amit legszívesebben elfelejtenének, reménykedve és örömmel érkeznek meg egy pompás nyári estén a sziklás öbölbe. A tulajdonos azonban nincs sehol… A felhőtlennek ígérkező napokat egyre félelmetesebb események árnyékolják be. A sziget látogatóit a különös fordulatok hatására hatalmába keríti a rettegés. Tízen érkeznek. Hányan távoznak?
A bűnügyi regény koronázatlan királynőjének talán legjobb, leghíresebb művét tartja kezében az olvasó.