Purpur értékelése

Purpur
Andrea Schacht: Hamis büszkeség

Nagyon megszerettem ezt a sorozatot, szinte már családtagnak érzem magam a szereplők között. Bár ez a rész jóval pörgősebb, eseménydúsabb volt az előzőekhez képest, valahogy mégis volt egy kis hiányérzetem. Az elején döcögött a sok ismétlés miatt (újra átvettük, ki kicsoda, és hogyan került a történetbe), a vége pedig kissé elnagyoltnak tűnt. Akkor most ki volt a gyilkos? És mi a helyzet a rózsákkal? Nem kaptunk egyértelmű választ. Azért ettől függetlenül szívesen követném még a család történetét, akár évszázadokon keresztül is (el is gondolkodtam, mi lesz majd, ha az utolsó részt is elolvasom – hiányozni fognak a szereplők :)). Ja, és nagyon tetszett Marian „munkaügyi pálfordulása”, igazi tanulság volt a saját életemre nézve is! ;)

Andrea Schacht: Hamis büszkeség

Egy hajnali órán holtan találják a kölni kereskedőasszony, Alyss férjét, Arndt van Doornét. A holttest mellett öntudatlanul ott fekszik a köszörűsmester, Mats. A nyomozással megbízott, sajátos eljárást követő ülnök szerint egyértelmű, ki követte el a gyilkosságot, noha a gyanúsított nem emlékszik semmire. Alyss és testvére, Marian azonban hisznek barátjuk ártatlanságában, ezért elhatározzák, hogy kiderítik az igazságot. A nyomozás előrehaladtával egyre több a megválaszolatlan kérdés és a lehetséges gyanúsított. Vajon mi dolga volt Kölnben a városból kitiltott Arndtnak? Hogyan került az elkábított Mats a gyilkosság helyszínére? Miért áll az ülnök érdekében, hogy több bizonyítékról tudomást se vegyen? Mindeközben Alyss háznépének élete tovább bonyolódik: új szerelmek szövődnek, eljegyzések és házasságok köttetnek, egyesek útra kelnek, mások hazatérnek… És végre az asszony előtt is felsejlik a boldog jövő reménye. Andrea Schacht (A kölni rejtély, Hozomány, A sólyom visszatér) regényfolyamának negyedik részében Alyss váratlan eseményekkel, saját érzelmeivel, sőt egy titokzatos hódolóval is kénytelen szembenézni.