ViraMors P értékelése

ViraMors P
László Zoltán: A keringés

Egyik oldalról nézve, ez a regény határozottan aktuális: egyre jobban elhatalmasodó globális felmelegedés, az élhetetlen, háborús és kvázi háborús területekről akár illegálisan is tömegesen menekülő emberek, egy szebb, jobb jövőbe vetett remény, amibe mindenki görcsösen kapaszkodik. És az ötlet, hogy a jövő ezúttal szó szerint érthető, nekem nagyon tetszik. Érdekes a világ, érdekes kérdésekkel és problémákkal, érdekes történettel, mégis…

…mégis nehéz úgy olvasni egy könyvet, ha a három főszereplőt szinte állandó jelleggel szeretném tarkón verni valami nagyon keménnyel, mert mind a hárman annyira naivak, és annyira nem érzékelik a regény valóságát, hogy az hihetetlen. Sokkal értékelhetőbbek voltak a mellékkarakterek, példának okáért, Bill Jackman undorítóan remek médiahiéna volt.
…mégis nehéz úgy olvasni egy könyvet, hogy a technológia magyarázata sokáig csak lóg a levegőben, aztán meg annyiból áll, hogy spoiler
…mégis elég nehéz nem felbosszantanom magam, amikor a végső magyarázatnál a kérdések felére az a válasz, hogy spoiler

A végeredmény felemás. A világ tényleg nagyon tetszett, tele van remek lehetőségekkel. A főkaraktereket viszont ütném, ellenben a mellékkarakterek igazán jók. A történet nagyrészt okos, csak a befejezés kicsit összecsapott.
A borító viszont kivételesen telitalálat.

László Zoltán: A keringés

Mit tegyünk, ha már nem tudunk megbirkózni az éghajlatváltozással?
Építsünk hatalmas időgépeket, amelyeken az emberiség a távoli jövő Földjére költözhet – olyan korokba, ahol a bolygó már begyógyította sebeit, és a termékeny szűzföldeket csak birtokba kell venni. Kezdetét veszi az emberiség legnagyobb kalandja, ám hamar kiderül: nem mindenkinek ugyanaz a célja az új világokkal…
Három kisember, egy paleontológusnő, egy újságíró és egy bárénekesnő sorsa fonódik össze a Keringés korokon átívelő világában, ahol új társadalmi kísérletek csapnak
össze a pénz hatalmával, és a benyújtott számlákért olykor évmilliók múlva fizetjük meg az árat.

A 2005-ös glasgow-i Eurocon kitüntetett szerzője regényével bebizonyítja, hogy a magyar SF semmivel sem marad el a nemzetközi élvonaltól.