Mircsi P értékelése

Mircsi P

Colin Duriez: Tolkien és C. S. Lewis Egy híres barátság története

A külső többet sejtetett, mint amit kaptam. Nem mondom, hogy rossz volt, mert elég sok hasznos, meg jó információ volt benne, de példádul az elején nagyon idegesített, hogy kb 5 évente ugráltunk a két író életrajza között. Már azt is nagy eredménynek tartottam, hogy az adott pillanatban tudtam, hogy épp kiről olvasok, nemhogy még később is össze tudjam kapcsolni a gondolataimat valamelyikükkel. Amúgy olyan király, hogy két ilyen nagy író keresztény volt! :) És hogy fantasy-t írtak.

Colin Duriez: Tolkien és C. S. Lewis

A fantasy-műfaj két legsikeresebb szerzője J. R. R. Tolkien és C. S. Lewis negyven éven át voltak közeli barátok. Az Oxfordi Egyetem két fiatal oktatóját a középkori irodalom és az észak-európai mitológia szeretete hozta össze. Lewis megtérésében nagy szerepet játszottak a Tolkiennal folytatott beszélgetések, míg Lewis támogatása nélkül sosem született volna meg az évszázad fantasy-trilógiája, A Gyűrűk Ura. Colin Duriez a két író barátságának elbeszélésével kíséri végig intellektuális és hitbeli fejlődésüket és sorsuk alakulását.