buzavirág P értékelése

buzavirág P
Kristina Ohlsson: Elnémítva

Erős négyes. Összességében nagyon tetszett, szeretem az ilyen regényeket ahol nagy szerepet kap a nyomozás mellett a magánélet, hiszen így sokkal mélyebben megismerhetjük a karaktereket, velük örülhetünk vagy éppen sírhatunk. Sajnos most ez egy kicsit a nyomozás rovására ment, hiszen aki egy erős krimire vágyik az csalódottan távozhat. De én megszerettem az írónő stílusát, tudom mire számítsak és a továbbiakban is szívesen olvasok tőle.

Kristina Ohlsson: Elnémítva

Alex Rechtnek és különleges nyomozócsoportjának két ügye is akad egyszerre. Stockholm külvárosában halálra gázolnak egy férfit, akit a hatóságok képtelenek azonosítani. A boncolás alapján egyértelmű, hogy szándékosan ütötték el. A tettes és az indíték ismeretlen. Ezzel egy időben holtan találnak egy lelkészt és a feleségét. Felmerül, hogy a férfi esetleg nem tudta elviselni lánya halálának hírét, s ezért lőtte agyon a feleségét, majd lett öngyilkos. A házaspár ismerősei ezt teljes képtelenségnek tartják. A nyomozás során kiderül, hogy a lelkész menekülteket bújtatott vidéki nyaralójuk pincéjében. Ali Irakból menekült Svédországba. A titokzatos szervezet, amely átcsempészte őt a határon, érdekes ajánlatot tesz neki. A fizetségnek csak egy részét kell pénzben törlesztenie, feltéve, ha vállal egy kis szívességet