nagy_anikó értékelése

nagy_anikó>!
Claire Kenneth: Éjszaka Kairóban

Édesanyám könyvei közül került a kezembe ismét. Már olvastam talán úgy húsz évvel ezelőtt, de csak arra emlékeztem, hogy nagyon tetszett. Most már tudom miért is tetszett. Ilyen hideg téli napokon ez a forró Egyiptomban játszódó könyv duplán melengeti az ember szívét. Egy nagyon szép hely és egy gyönyörű, forró szerelem története. 1939-et írunk, ekkor még urak voltak és hölgyek. Az urak még tudtak udvarolni, elhalmozták szívük választottját kedvességgel. Ebben a könyvben van minden, ami erre a korra és társadalomra jellemző. Társasági élet, ármány, cselszövés, bosszúállás és persze a háború szele, ami Anna életét bizony nagyon rosszkor érte el. Kiváncsi vagyok a folytatásra.

Claire Kenneth: Éjszaka Kairóban

Az Éjszaka Kairóban az elmúlt évtizedekben sem vesztett varázsából, romantikájából, izgalmas, fordulatos meseszövése változatlan élményt jelent. Hősnője Anna, a szép magyar asszony, gazdag svéd férjével érkezik Egyiptomba. 1939-ben itt állomásozik az angol Gold Stream Gárda, s George Dowery, a délceg gárdakapitány beleszeret Annába. A többi szereplő: Barbara, a szeretőit váltogató angol ezredesné, Mirjam, a félvér lány, Zilahy Zoltán, a fiatal magyar orvos és társaik… sorsukat a második világháború kitörése dönti el. A nemzetközi légkörben még zajlik a fényűző élet, Faruk király nyári palotájában garden party van, de Ras el Tinben az angol flotta már bevetésre kész, és McCornik ezredes még nem is sejti, hogy barátnője, Lili Lane – nemcsak énekesnő… Az Éjszaka Kairóban lebilincselő regény, és egyben érdekes kordokumentum is.