Rémálom értékelése

Rémálom
Steven Rowley: Lily és a polip

Vasárnap volt, amikor megláttam a polipot Oswald fején, és annyira nem volt régen, hogy ne emlékeznék minden egyes pillanatra és szívszaggató gondolatra kristálytisztán. Lehet, hogy csak ezért talált rám ez a könyv ennyire, mert nem csak egy kutyás könyvet látok benne (amiket amúgy nagyon nem szeretek, pedig nagy kutyás vagyok), de úgy érzem, hogy ez tényleg egy szerelmes/búcsú levél, ami annak a személynek szól, aki a legközelebbi barátja volt az írónak. És ezzel az érzéssel mélyen együtt tudok érezni. Azon kívül imádtam a könyvet, ahogyan használja a mágikus realista elemeket azt bemutatva, hogy mennyire próbálunk tiltakozni az elkerülhetetlen halál ellen.

Steven Rowley: Lily és a polip

Ez a magával ragadó történet arról a különleges valakiről szól, akiben feltétel nélkül bízol. Aki nélkül képtelen lennél élni.

Ted Flask számára ez a valaki öregedő társa, Lily, aki történetesen egy rövidszőrű tacskó.

A Lily és a polip felidézi az olvasóban, hogy milyen érzés viharosan szeretni valakit, majd ezek után milyen nehéz elengedni őt, és hogy a szeretteinkért vívott harcok a legnagyobbak az életünkben.

Emlékszel rá, hogy melyik volt utoljára az a könyv, amit mindenképpen oda akartál adni a barátaidnak, hogy olvassák el?

A Lily és a polip a következő.