Szami81 értékelése

Szami81
Ernest Cline: Ready Player One

Hogy én hogy utáltam olvasni az elején! Vért izzadtam vele, többször majdnem félbehagytam. Az járt a fejemben, hogy miért is akarok végigolvasni egy olyan könyvet, ami arról szól, hogy néhány kocka többszáz oldalon át számítógépes játékokat játszik egy virtuális valóságban??

Aztán a felénél elkezdett érdekelni, egyre jobban izgultam, a végére pedig akkora 5* lett, hogy nem fér be az ajtón!

Ernest Cline: Ready Player One

EGY VILÁG LÉTE FOROG KOCKÁN.
EGY KÜLDETÉS A VÉGSŐ NYEREMÉNYÉRT.
FELKÉSZÜLTÉL?

2045-öt írunk, és a valóság elég ronda egy hely. Az emberiség nagy részéhez hasonlóan Wade Watts is azt a kiutat látja zord környezetéből, hogy bejelentkezik az OASIS-be, a világméretű virtuális valóságba.

Amikor az OASIS tervezője meghal, ördögi feladványsort hagy maga után, melyek megfejtéséhez a popkultúra megszállott ismeretére van szükség. Aki először megfejti mindet, az örökölheti hatalmas vagyonát – és egyben az OASIS feletti hatalmat.

Wade oldja meg az első feladványt, és ezzel életveszélybe kerül. Egyes játékosok ugyanis még a gyilkosságig is hajlandóak elmenni a mesés nyeremény megszerzéséért. A játék ezzel megkezdődik, a túlélés egyetlen módja pedig a győzelem.