Felixa P értékelése

Felixa P
Kristina Ohlsson: Elnémítva

Nem olvastam skandináv krimit, és lehet, hogy mostanában nem is fogok.
Nem volt számomra érdekes, néha kaotikusnak éreztem a történetet. Voltak olyan részek, amelyekbe túlságosan is belemerült az írónő, gondolok itt a szereplők magánéletébe például. A szereplőket sem kedveltem meg igazán. Nyögve nyelősen fogytak a lapok a kezem között.

Kristina Ohlsson: Elnémítva

Alex Rechtnek és különleges nyomozócsoportjának két ügye is akad egyszerre. Stockholm külvárosában halálra gázolnak egy férfit, akit a hatóságok képtelenek azonosítani. A boncolás alapján egyértelmű, hogy szándékosan ütötték el. A tettes és az indíték ismeretlen. Ezzel egy időben holtan találnak egy lelkészt és a feleségét. Felmerül, hogy a férfi esetleg nem tudta elviselni lánya halálának hírét, s ezért lőtte agyon a feleségét, majd lett öngyilkos. A házaspár ismerősei ezt teljes képtelenségnek tartják. A nyomozás során kiderül, hogy a lelkész menekülteket bújtatott vidéki nyaralójuk pincéjében. Ali Irakból menekült Svédországba. A titokzatos szervezet, amely átcsempészte őt a határon, érdekes ajánlatot tesz neki. A fizetségnek csak egy részét kell pénzben törlesztenie, feltéve, ha vállal egy kis szívességet