Levandra P értékelése

Levandra P
Agatha Christie: Tíz kicsi néger

Ennek a könyvnek az az egyik legnagyobb erőssége, hogy ma is időszerű. Valaki mindig eltűnik a társaságból, majd holtan találják meg. Ez a koncepció még mindig népszerű a horror és a pszicho-thriller témában, éppen ezért arat még mindig nagy sikert a fiatalabb olvasóközönség körében is.Aki most szeretne belekezdeni Agatha Christie könyveinek olvasásába, kezdésként éppen ezt a regényt ajánlanám. Többször olvastam, megunhatatlan.

Agatha Christie: Tíz kicsi néger

Tíz egymásnak ismeretlen ember meghívást kap egy pazar villába. A villa egy sziklás, elhagyatott szigeten áll, amely sziget néger fejhez hasonlít, arról kapta a nevét is. A villa titokzatos tulajdonosáról mindenféle pletykák keringenek. A vendégek, bár valamennyiük múltjában van valami, amit legszívesebben elfelejtenének, reménykedve és örömmel érkeznek meg egy pompás nyári estén a sziklás öbölbe. A tulajdonos azonban nincs sehol… A felhőtlennek ígérkező napokat egyre félelmetesebb események árnyékolják be. A sziget látogatóit a különös fordulatok hatására hatalmába keríti a rettegés. Tízen érkeznek. Hányan távoznak?
A bűnügyi regény koronázatlan királynőjének talán legjobb, leghíresebb művét tartja kezében az olvasó.