Deziréé értékelése

Deziréé
Victoria Forester: A lány, aki tud repülni

Régebb óta láttam már, hogy létezik ez a könyv, de valamiért nem akartam elolvasni, majd végül csak rávettem magam, hogy legalább a tartalmát olvassam el és valójában csak is emiatt olvastam el:
„Ez a regény a Kis ház a prérin és az X-man legkülönösebb, legédesebb keveréke. Egész végig csak mosolyogtam (kivéve azokat a helyeket, ahol sírtam). Készülj fel egy szívmelengető élményre.” – Stephenie Meyer, The Twilight Saga
Itt különösen kiemelném, hogy X-man szót, én pedig X-man mániás vagyok jó hogy egyből elkezdtem olvasni.
Nem azt kaptam amit vártam, de meglepődtem nem egy jelenetnél, mert én egész másképp képzeltem el a cselekmény fordulásait, de az írónő alkotott valami még jobbat, amire én nem is gondoltam volna. Persze voltak olyanok amelyeket sejtettem….

Valójában a könyvet inkább gyerekeknek, tiniknek ajánlanám, mert voltak olyan részek, ahol már azt mondtam, hogy na ezt már azért nem veszem be, pl. 10 éves gyerek nehogy már úgy viselkedjen, beszéljen, gondolkozzon, mint egy felnőtt, akkor is ha hiperszuper képessége van (és itt nem Conrad-ra gondolok), tehát emiatt van a félpont levonás, de más miatt tényleg nem tudok levonni.

A borítója nagyon illik a könyvhöz, nagyon tetszik.

Egy nagy vétket megemlítek. Nincs lefordítva folytatás. De miért???? Olyan szépen befejezte a történetet, simán el tudnám képzelni a folytatást, mert voltak kisebb célzások a folytatásra. De akkor kérem szépen miért nincs a második rész lefordítva? Miért fájdítják a szívem?

Victoria Forester: A lány, aki tud repülni

Egy igazi csajt nem lehet megzabolázni… hacsak nem a megfelelő módszert használod. Piper McCloud tud repülni. Csak így, egyszerűen. Tény, hogy a rükverc még nem igazán megy neki, és a fordulatai is kissé esetlenek, de a bukfencben nagyon profi. A probléma csupán az, hogy Lowland egyszerű lakosai félnek Pipertől. Anyjának és apjának fogalma sincs, mit kezdjen vele. Ezért aztán jónak tűnik az ötlet, hogy a kislány hagyja el szülei farmját, és költözzön be egy szupertitkos, szigorúan őrzött iskolába, ahol csupa kivételes képességgel megáldott gyerek tanul. Eleinte nagyszerű is volt minden: az a sok új barát, olyan adottságokkal, mint szuper-erő vagy szuper-zsenialitás (plusz az a rengeteg házi sütésű almás pite!) De Piper különleges volt, még a különlegesek között is. És ennek vannak bizonyos következményei. A következmények pedig túl szörnyűek ahhoz, hogy beszélni lehessen róluk. Túl eszelősek, hogy megfontolásra méltók legyenek. És túl veszélyesek, hogy figyelmen kívül lehessen hagyni őket. Hol szívderítő, hol rémisztő fordulataival Victoria Forester első regénye a lázadás és bátorság felejthetetlen története egy leigázhatatlan kis hősnőről, aki tud, aki fog, akinek muszáj… repülni.