Éva95 értékelése

Éva95

Richard Friedenthal: Leonardo Életrajz képekben

Leonardo di ser Piero da Vinci (1452. április 15. – 1519. május 2.) itáliai polihisztor, azaz: festő, tudós, matematikus, hadmérnök, feltaláló, anatómus, szobrász, építész, zeneszerző, költő és író. A könyv ezt jól kitárgyalja.
„Leonardót sokszor nevezik a reneszánsz ember őstípusának, akinek láthatólagos végtelen kíváncsisága csak a felfedezéseinek erejével volt egyenlő. Széles körben az egyik legnagyobb festőnek tartják, és egyes vélemények szerint akár ő is lehetett minden idők legműveltebb embere.” – ezzel teljes mértékben egyet értek.
Művei:
Sziklás Madonna (1483-1486)
Az utolsó vacsora (1498)
Mona Lisa (1503-1506 – Párizs, Louvre)
Keresztelő Szent János (1513-1516)
Számos, fontos műve maradt befejezetlen vagy ment tönkre:
A háromkirályok imádása,
Sziklás Madonna,
Anghiari csata,
Zenész képmása,
Francesco Sforza lovasszobra,
Léda és a hattyú .
Megérte elolvasni, mert csak pár festményéről hall az ember az iskolában, és nem másznak bele jobban magát az emberbe!
Új oldalairól ismertem meg ezt a nem mindennapi zsenit.
Ő meghaladta a korát, minden értelemben.
Az ellentmondásossága nem lepett meg.
Ez a könyv nem olvastatja magát!
Nem magával ragadó, de ad egy táp pontot Leonardo Da Vinciről és a korról amiben élt és alkotott..
Nagyon sok új ismeretet szereztem a könyv elolvasásával ezért 5 csillag!
Ajánlom mindenkinek aki kíváncsi a zsenire!

Richard Friedenthal: Leonardo

Napjainkban egyre nagyobb az érdeklődés a reneszánsz izgalmas művészegyéniségei iránt. Ledőltek a bálványok, nem normák többé, amihez a tökéletességet mérik, nem lehet őket utánozni. Ezért talán annál feszélyezetlenebbül lehet titkukat kutatni, ami valószínűleg éppen abban rejlik, hogy koruk és minden idők nagy kutatói ők, fáradhatatlan és sokoldalú intellektusok, akiknek életműve máig hatóan az emberi szellem és akaraterő nagyszerű eredményeiről tanúskodik.
Friedenthal, akinek Goethéről és Lutherről írott művét már ismerheti a magyar olvasó, sok képpel illusztrált könyvében élvezetes bevezetőt nyújt Leonardo varázslatos világába minden érdeklődő számára.