csillagka P értékelése

csillagka P
Victoria Forester: A lány, aki tud repülni

Pro és kontra rengeteg érvet fel tudok sorakoztatni. Egy óra van, és még itt vagyok, nem tudtam abba hagyni, kíváncsi voltam a végére. A szemeim rendesen be vannak dagadva, nem csak az intenzív olvasástól, hatott rám és nagyon mély szomorúsággal töltött el az elválás. Ez volt a pro.
Akkor jöjjön a kontra a fekete leves. Remélem nincs az USA-nak olyan elhagyott szeglete ahol a szélessávú internet korában egy kilenc éves lánynak ne lenne kötelező iskolába járnia. (ezt csak elírásnak veszem) egyébként Piper tökéletesen alkalmazkodott a világhoz ami a farmról elég nehéz lett volna (megint egy logikátlanság) és így tovább és így tovább.spoiler A végére nem egy mesét éreztem, hanem egy maszlagot ahol semmi nem került a helyére, könyörgöm olyan jó lehetett volna, ha legalább az alapszabályok pontosak. Így megmarad egyszer olvasható könyvnek, pedig nem sok kellett volna a csodához, csak egy kicsit több jellemábrázolás és odafigyelés. spoiler

Victoria Forester: A lány, aki tud repülni

„Ez a regény a Kis ház a prérin és az X-man legkülönösebb, legédesebb keveréke. Egész végig csak mosolyogtam (kivéve azokat a helyeket, ahol sírtam). Készülj fel egy szívmelengető élményre.” – Stephenie Meyer, The Twilight Saga

Egy igazi csajt nem lehet megzabolázni… hacsak nem a megfelelő módszert használod. Piper McCloud tud repülni. Csak így, egyszerűen. Tény, hogy a rükverc még nem igazán megy neki, és a fordulatai is kissé esetlenek, de a bukfencben nagyon profi. A probléma csupán az, hogy Lowland egyszerű lakosai félnek Pipertől. Anyjának és apjának fogalma sincs, mit kezdjen vele. Ezért aztán jónak tűnik az ötlet, hogy a kislány hagyja el szülei farmját, és költözzön be egy szupertitkos, szigorúan őrzött iskolába, ahol csupa kivételes képességgel megáldott gyerek tanul. Eleinte nagyszerű is volt minden: az a sok új barát, olyan adottságokkal, mint szuper-erő vagy szuper-zsenialitás (plusz az a rengeteg házi sütésű almás pite!) De Piper különleges volt, még a különlegesek között is. És ennek vannak bizonyos következményei. A következmények pedig túl szörnyűek ahhoz, hogy beszélni lehessen róluk. Túl eszelősek, hogy megfontolásra méltók legyenek. És túl veszélyesek, hogy figyelmen kívül lehessen hagyni őket. Hol szívderítő, hol rémisztő fordulataival Victoria Forester első regénye a lázadás és bátorság felejthetetlen története egy leigázhatatlan kis hősnőről, aki tud, aki fog, akinek muszáj… repülni.