Krisztina14 értékelése

Krisztina14

Gerda Green: A karlócai szellemház titka Kalandok Karlócától Mallorcáig

Öszintén szólva előszőr csak a „kiváncsiság” vett rá hogy elolvassam a könyvet. Egyrészt, mert a Facebookon többször megjelentek kis részletek és aztán szerettem volna tudni, hogy miről is szól a könyv egészében. Sajnos mint aztán megtudtam ez a tetralógia utolsó része – és mivel az előzőket nem olvastam még, hiányzott néhány kis részlet – de azt gondolom, hogy önálló könyvként is megállja a helyét. Izgalmas, de számomra valahol mégis könnyed és szórakoztató perceket jelentett. Bevallom, mint idegenvezető és idegenforgalmi szakember mindíg máshogy látom az olyan történeteket ahol valamilyen tájleírást vagy konkrét, valós helyszíneket is ábrázolnak. Azt gondolom, hogy ez az írónőnek nagyon jól sekerült. Szuper honvágyam lett… Mallorca ugyanis az egyik kedvenc szigetem, ezeket a részeket különösen szerettem. Megannyiszor jártam már ott és olvasás közben csak odaképzelem magam a történetbe és Mallorcára. Csak azt tudom mondani, hogy aki még nem olvasta vegye kézbe egy magányos estén vagy egy szabad hétvégén, és biztos nem tudja letenni amíg ki nem olvasta az egész könyvet. Egész idő alatt azt mondogattam, na még csak egy oldalt, aztán leteszem, míg azt nem vettem észre, hogy a végére értem. Ahogy tehetem meg fogom szerezni a többi kötetet is. Köszönöm Gerdának, hogy eljutott hozzám ez a történet.

Gerda Green: A karlócai szellemház titka

Gerda Green új könyvével tetralógiává bővül a sorozat. Báthory Olga és Szepesi Herold azzal szembesülnek, hogy az irodájuk iránti érdeklődés csökken. Az újonnan felbukkanó nyomozók könyörtelenül szippantják el ügyfeleiket. Ehhez minden eszközt bevetnek, közösségi médiát, lejárató kampányt és ötleteik ellopását. Ez Olga lelkesedését, energiáját teljesen kimeríti, és depresszióba esik. Csokoládé különlegességeket majszol és a csokoládé fajtáiról írott könyvét próbálja népszerűsíteni. Sportolni nincs kedve, elhanyagolja magát. Hogy ez megváltozzon nyomozótársa, Herold külföldi útra viszi. De az utazásuk nem zökkenőmentes. Felszállnak egy a tenger felé tartó vonatra, ami balesetet okoz a szerbiai Karlóca közelében. Hogyan kerülnek innen Mallorca szigetére Spanyolországba? Hogy csatlakozik hozzájuk Jánossy Alfréd? Ki is ez a Nemanja Mladics és Segnora Chiara O. Sanchez? Részesülnek-e hőseink újabb élvezetekben a buja mediterrán szigeten? Kiderül az újabb vérpezsdítő történetből!