Hintafa P értékelése

Hintafa P
Magyari Péter: Bence és a türkiz Nabu

Nagyon aranyos fiús történet. (Ennek különösen örültem, mert a sok lányos történet mellé kell valami, ami a fiúkat is egy könyvhöz ragasztja.) Ugyan a borító alapján nem sokat vártam, de a fiam (7,5) rajongott érte. El is olvasta és a beltartalommal is nagyon meg volt elégedve, ahogy én is. Érthető, vagány mondatok, ügyesen kidolgozott történet. Az iskolai életet nagyon jól és hitelesen megjeleníti az író. Tetszett, ahogy Bence és a barátja terveket szőnek a Nabu visszaszerzésére spoiler próbálnak mindent és mindenkit megmozgatni a siker. A végére pedig igazán nem számítottam, de nagyon jól esett olvasni. Talán egy folytatás is felsejlik a befejező esemény tükrében. Nem bánnám!

Magyari Péter: Bence és a türkiz Nabu

Nabu egy szuperhős, akinek öt fegyvere van:

egy kés

egy aknavető

egy pisztoly

egy dobócsillag

és egy elektromos sokkoló.

Nabu Bencéé. Bence általános iskolás, harmadikos, a legjobb barátját Rigl Zolinak hívják, a legfőbb ellenségét pedig Nagy Pelvának. A Nagy Pelva elvette Bencétől Nabut. Vissza kell szerezni!
Bence és Zoli rögtön három tervet is kitalálnak, amiből a madárpókos kókuszgolyó bizonyul a legjobbnak…
Izgalmas és vicces történet egy szuperhősről, egy harmadikos fiúról, egy csótányról és a bátorságról.