Bogas P értékelése

Bogas P
Agatha Christie: Poirot bravúrjai I-II.

Négy és fél csillag, mert imádom ezeket a „kisszíneseket” Poirot hétköznapjaiból, még akkor is, ha a bűntény, a novella forma miatt, könnyebben kitalálható. A hiányzó fél csillag a fordításnak szól (gondolok itt pl. a no use to cry over spilt milk „kiömlött tej fölött kár sírni” sírnivaló tükörfordítására), na meg annak, hogy Vera Roszakoff grófnő és Poirot között nem is szikrázik annyira a kémia (ebből a történetből a filmverziót jobban szeretem), hogy Japp egyszer faragatlanul undok volt kedvenc belga nyomozómmal, és hogy Miss Lemon csak a legutolsó novellában szerepelt.

Agatha Christie: Poirot bravúrjai I-II.

„Sziporkázóan szellemes, fordulatos és feledhetetlenül szórakoztató.”
Sunday Times
Hercule Poirot, a zseniális mesterdetektív, az ördöngös belga nyomozó emlékezetes esetei.
Már a külseje is lélegzetelállító! Pontosan öt láb és négy hüvelyk magas (helyesebben alacsony), ápolt férfi, kifogástalan öltönyben (sehol egy porszem!), nyakán csokornyakkendő, lábán tükörfényes lakkcipő. Igazi ékessége mégis a bajusza, ez a pompás, suvickolt, viaszkolt arcdísz, melyről bízvást megállapíthatjuk, hogy igazi műremek. De a belbecs sem megvetendő! Poirot, a modern Herkules, szürke kis agysejtek miriádjainak büszke tulajdonosa. Fegyverei a fölényes intellektuális erő, a csalhatatlan logika és a beleélő képesség, amelyek segítségével sorra leplezi le a bűnösöket és hiúsítja meg a gonosz terveket.
Duplán szórakozhat a Kedves Olvasó!