abcug IP értékelése

abcug IP
Ménes Attila: Folyosó a Holdra

Csalódtam. Nekem ez most nem jött be. Nem állt össze sem tartalmilag, sem (és főleg) nyelvileg következetes egésszé. Értettem és értékeltem a világképet, ezt a sötét disztópiát, de nagyon hiányoltam egy ehhez kellő atmoszférát teremtő nyelvet. Az első tizenvalahány oldal után nekem inkább tűnt szétcsúszottnak a szöveg nyelve. Akartam pedig nagyon, hogy tessen, ha valakinek szurkoltam, hát az Ménes Attila. Nem is írok többet. Sajnálom :(

Ménes Attila: Folyosó a Holdra

Ismerős kelet-európai, csencselőkkel, kisstílű bűnözőkkel, szélhámosokkal, műkedvelő és profi prostituáltakkal, lecsúszott egzisztenciákkal, hóbortos alakokkal, lerongyolódott hippikkel és kalandvágyó kispapokkal teli, kissé végítéletszerű vásári forgatagban téblábol az elmegyógyintézetből kiszökött Zuzmó, a húga, Lenácska/Maddalena, aki a testét bocsátja áruba megélhetés végett, és Lenácska fia, Kenyér, aki arról álmodozik, hogy könyörtelen gyilkos, a várost uraló bandák főnöke lesz, ha megnő.
A vásárba várják a bolgár-török-román-albán szövetséges csapatok által ellenőrzött, ám függetlenségére büszke ország elnökét, akitől fontos bejelentés várható. Baljós jelek sokasodnak, érezni, hogy valami szörnyűség készül…
Három mesterien megkomponált monológból, Zuzmó, Lenácska és Kenyér nézőpontjából bontakozik ki egy a jelentől nem is oly távoli, lehetséges jövő negatív utópiája.