PAVideoStudio értékelése

PAVideoStudio
Grant Morrison: Új X-Men – E mint eltörölni

A történet in medias res kezdődik, bár néhány dolgot megtud az olvasó az előzményekről, és kvázi cliffhangerrel végződik, de ennek ellenére izgalmas és fordulatos olvasmány. Tanulva az Új mutánsok képregénynél előforduló ragasztási rendellenességből, ezt már nem nyitottam teljesen szét. Hogy ne peregjen lapokra úgy szorítottam a füzetet, hogy egyszerűbb lett volna satuba fogva lapozgatni. Viszont nem esett szét. Hurrá! Győzelem! A történet szerint Bolivar Trask fogorvos unokabátyja segítségével egy rusnya banya az őrrobotokat bevetve meg akarja semmisíteni a mutánsokat, amihez azonban Xavier tanoncainak is lesz egy-két szavuk. Szóval a szokásos klisék, bölcsességek. Az emberi alakok megrajzolása nem tetszik, bár van pár művészi megoldás az utolsó számban. A nem-ember mutánsok viszont végig szép ábrázolást kaptak és a tájak, gépek, stb. Azért Jean és Emma dögösebben is nézett már ki. Mindenesetre egy olvasást megérdemel, de azért az Új mutánsok jobban tetszett.

Grant Morrison: Új X-Men – E mint eltörölni

A Homo superior és az emberek közötti kapcsolatok egyre csak romlanak. Naponta születnek új mutánsok, akiknek útmutatásra lesz szükségük a dühük kordában tartására és arra, hogyan használják felelősséggel az adottságaikat. Ilyen vészterhes időkben még nagyobb szükség van Xavier tehetséggondozó iskolájára, ám mind Xavier professzor, mind az általa alapított X-Men nemsokára egy rég elfeledett ellenfél próbatétele elé állnak, aki hamar lidércnyomássá változtathatja az álmaikat.

A gyűjtemény a New X-Men 114-117. számát tartalmazza.