pelikanbence értékelése

pelikanbence
Chris Smith: A Gyűrűk Ura – Fegyverek és hadviselés Középföldén

2005-ben vettem meg Magamnak Születésnapi ajándékba ! Ez a könyv egy igazi információs adatbázis a szereplőkről, fegyvereikről és szokásaikról, valamint hős és gaztetteikről ! IMÁDOM EZT A KÖNYVET !!!!!!!! :)))))))

Chris Smith: A Gyűrűk Ura – Fegyverek és hadviselés Középföldén

Az első és egyetlen hivatalos képes kézikönyv a Gyűrűk ura csatáiról, hadászatáról és fegyvereiről.
A Fegyverek és hadviselés Középföldén közel ezer illusztráció segítségével – fotókkal, festményekkel, vázlatokkal és térképekkel – eleveníti meg a Gyűrűk Ura feledhetetlen csatáit, és mindazokat, akik részt vettek bennük: a hősöket és a szörnyetegeket. A kötet sorra veszi Középfölde népeit a nemes és büszke tündéktől a rettegett orkokig, és bemutatja azok jellegzetes hadászati felfogását: hogyan és miért küzdöttek, milyen páncélt viseltek, és milyen fegyvert forgattak.
Az olvasó részletes leírást talál minden, a filmtrilógiában látott összecsapásról, a tündék utolsó szövetségétől a mindent eldöntő pelennori csatáig. Ezek elkészítéséhez felhasználtuk a film készítőinek jegyzeteit, illusztrációként pedig az eredeti kellékek és vázlatok szolgálnak.