Judit_Sike P értékelése

Judit_Sike P
John Grisham: A csaló

Sok Grisham könyvet olvastam, de szerintem ez az egyik legjobb. Malcolm karakterét úgy építette fel, hogy egyszerűen minden pillanatban rá kellejen figyelni, egy pillanatra sem szabad elkalandozni, mert azonnal elveszel, és nem tudod mit miért csinál. Én így is elvesztem, fogalmam sem volt, miért teszi, amit tesz, próbáltam megfejteni, de nem ment. Annyi fordulat és csel van benne, hogy el sem tudom képzelni az író hogy tudta követni.

John Grisham: A csaló

Malcolm Bannister, a kisvárosi ügyvéd belekeveredik egy szövevényes csalási, pénzmosási ügybe. Bár nem igazi bűnöző, csupán kihasználták naivitását, a szövetségi bíróság tíz évre ítéli. Nehezen felépített egzisztenciája romba dől, felesége elválik tőle, fiát elveszíti, barátai cserbenhagyják.
Éppen börtönbüntetése felénél tart, amikor egy hegyvidéki nyaralóban szörnyű bűntény történik: meggyilkolnak egy szövetségi bírót. A helyszínelők a ház alagsorában egy hatalmas, bombabiztos páncélszekrényt találnak – tárva-nyitva, üresen. Vajon miféle értékeket őrizgethetett nyaralójában a köztiszteletben álló, de gazdagnak nem mondható bíró? És ki lehetett az, aki ismerte a titkát?
Malcolm azt állítja, tudja, ki a gyilkos, és alkut ajánl a szövetségi kormányzatnak: megosztja velük az információt, cserében azonnal szabadul, továbbá új személyazonosságot és új arcot kap. Az FBI sehogy sem halad a nyomozással, ezért elfogadja az ajánlatot. Ám amikor úgy tűnik, a gyilkos cinkosai minden óvintézkedés ellenére Malcolm nyomára bukkantak, az ügyvéd bejelenti, hogy kiszáll a tanúvédelmi programból, majd pedig nekilát, hogy megvalósítsa nagyszabású tervét…
John Grisham ezúttal még a szokottnál is fordulatosabb történettel örvendezteti meg olvasóit. A titkok, hazugságok, fondorlatok szédítő forgatagában az igazság csak a könyv utolsó lapjain bontakozik ki.