Anna_Sera értékelése

Anna_Sera

Brandon Bays: Jelenlét Utazás önmagadba

Nagyon elgondolkoztató ez a könyv.Azért is haladtam vele ilyen lassan,mert többször is félbehagytam,hogy leülepedjenek bennem az olvasottak.Egy része a Belső Utazás tanfolyamról szól,én is végeztem ilyen tanfolyamot,a megbocsátást tanítja,és hogy hogyan engedjük el sérelmeinket,mert ha harag, gyűlölet,és sérelmek tanyáznak bennünk,az megbetegít és nem csak lelkileg,hanem testileg is.Másik témája a könyvnek,hogy legyünk önmagunk,vegyük le az álarcot.Eltöprengtem hosszasan milyen lenne egy álarc nélküli társadalom,amit az írónő javasol,ahol mindenki pőrén megmutatná a lelkét.Milyen lenne ha egy állásinterjún a pályázó nem rizsázna,hogy életemet,és véremet a cégért,hanem megmutatná igazi valóját,vagyis megmondaná,hogy azért kell az állás,mert fizetnie kell a számlákat,ennivalót kell venni,el kell tartani a gyereket,stb.Vajon felvennék-e valahova?És ha a dolgozók nyíltan kimutatnák utálatukat a főnök felé?Ha az eladó nem leplezné el,hogy utálja a vevőket,ki vásárolna ott?A könyv szerint álarc nélkül létezni maga a paradicsom.Ez igaz lehet,de nem hiszem,hogy emberiség megérett rá.Még azt sem tudják elfogadni,hogy más máshogy él,és gondolkodik,mint ők,hátha még mindenki nyíltan megmutatná a másféleségét,azt hiszem ez nagy veszekedéseket és verekedéseket eredményezne.Sajnos divat nálunk az áldozatot a gyengét letaposni.Mi lenne ha az emberek nem rejtenék el gyengeségüket?Nem vezetne sok jóra.A könyv vége a megvilágosodásról szól,ami mindenkinek mást jelent,az írónő egy eredeti megoldással áll elő,amit még sehol nem hallottam.

Brandon Bays: Jelenlét

Ez a könyv azért született, hogy a szabadság valós, élő élményével ajándékozzon meg. Nem könnyű, gyors olvasmány, ahonnét összecsipegethetsz még egy kis tudásmorzsát, még néhány anekdotikus csemegét: a végtelen fenséges megtapasztalását kínálja neked. Meghívás arra, hogy elengedd magad, s csendben megnyugodva, mélyen megnyílj a jelenlét előtt, amelynek nincs szüksége szóbeli kifejezésre – itt található, a szavak között. Most felfedezed, miként nyithatsz természetesen és könnyedén e tökéletes jelenlétre; eszközöket kapsz, hogy eltakaríthasd a megtapasztalás útjában álló esetleges akadályokat, s mindezt nagyon is valóságos, gyakorlati és könnyen megvalósítható módon. Kötetem utazás önmagadba – a határtalan szabadságba, hiszen ez az igazi valód. Őszintén kívánom, hogy beleszeress ebbe a jelenlétbe, és a kegyelem csodálatos ölelése csak még mélyebbre csábítson. (Brandon Bays)