hpatrik97 értékelése

hpatrik97>!
Rainbow Rowell: Kindred Spirits

Annyira rövid, annyira jó, és én MÉG TÖBBET AKAROK!

Tipikus Rainbow Rowell könyv, ami könnyen beszippant, és nem enged el, amíg be nem fejezed. Sajna ez csak egy kis 60 oldalas szösszenet volt, de amilyen rövid, olyan szuper! A karakterek érdekes voltak, és én TÖBBET akartam tudni róluk! A viccek viccesek voltak, és átéreztem Elena problémáit. Sajna nem vagyok egy óriási Star Wars fan, és nagyon ironikus, de én csak az Ébredő Erőt láttam! :'D Ennek következtében néha kívülállónak éreztem magam, de legalább kedvet csinált nekem a Star Wars-hoz! :)

Rainbow Rowell: Kindred Spirits

'Everybody likes everything these days. The whole world is a nerd.' 'Are you mad because other people like Star Wars? Are you mad because people like me like Star Wars?' 'Maybe.' If you broke Elena's heart, Star Wars would spill out. So when she decides to queue outside her local cinema to see the new movie, she's expecting a celebration with crowds of people who love Han, Luke and Leia just as much as she does. What she's not expecting is to be last in a line of only three people; to have to pee into a collectible Star Wars soda cup behind a dumpster or to meet that unlikely someone who just might truly understand the way she feels.