DoraTaylor értékelése

DoraTaylor
Ranschburg Jenő: Félelem, harag, agresszió

Jó kis könyv, de inkább a pszichológiában kevésbé jártas olvasóknak ajánlom, mert összefoglaló jellegű. Pár egyetemi kurzusomon már vettük érintőlegesen a témát, így sok újdonságot nem nyújtott (a meglévő tudást viszont felfrissítette). Nagyon szórakoztató és érthető a nyelvhasználata, és ez szerencsére nem megy a szakszerűség rovására.Tehát összességében nagyon hasznos és élvezhető olvasmány, de aki a témában mélyebben el akar merülni, annak azért kevés. Szerencsére a kötet végén rengeteg szakirodalom van felsorolva, ahonnan kedvünkre csemegézhetünk :)

Ranschburg Jenő: Félelem, harag, agresszió

Ranschburg Jenő szemléletformáló könyve már az első kiadáskor nagy sikert aratott, a későbbiek során valósággal alapművé vált. A pedagógusok és a művelt nagyközönség érdeklődése nem csökkent iránta, olyannyira nem, hogy ezúttal már nyolcadik kiadásban tehetjük közzé. Értő olvasói nem csupán a címben jelzett – önmagában is igen gazdag – kérdéskört követhetik nyomon, hanem bepillantást nyernek a pszichikum kibontakozásának általánosabb törvényszerűségeibe is. Az első kiadás óta napvilágot látott szakirodalom válogatott bibliográfiája egészíti ki az eredeti szöveget.