Csoszi értékelése

Csoszi
Kristina Ohlsson: Elnémítva

Zseniális, szövevényes, több szálon futó, sok szereplős történet. Mind a magánéleti, mind a nyomozós részek nagyon tetszettek. Csak lestem, hogy milyen összefüggések vannak az egyes szálak/események, kapcsolatok a szereplők között. Hogy tudott ilyet kitalálni az írónő? Kissé megzavart a meggyilkolt házaspár két lánya. spoiler Érdekesnek találtam, hogy a könyv egy olyan jelenséggel foglalkozik, ami napjainkban elég aktuális, nevezetesen a menekültekkel és a nyomorukat kihasználó embercsempészekkel.
Nagyon megszerettem Fredrikát és társait. Remélem, mielőbb sikerül folytatnom a sorozatot.

Kristina Ohlsson: Elnémítva

Alex Rechtnek és különleges nyomozócsoportjának két ügye is akad egyszerre. Stockholm külvárosában halálra gázolnak egy férfit, akit a hatóságok képtelenek azonosítani. A boncolás alapján egyértelmű, hogy szándékosan ütötték el. A tettes és az indíték ismeretlen. Ezzel egy időben holtan találnak egy lelkészt és a feleségét. Felmerül, hogy a férfi esetleg nem tudta elviselni lánya halálának hírét, s ezért lőtte agyon a feleségét, majd lett öngyilkos. A házaspár ismerősei ezt teljes képtelenségnek tartják. A nyomozás során kiderül, hogy a lelkész menekülteket bújtatott vidéki nyaralójuk pincéjében. Ali Irakból menekült Svédországba. A titokzatos szervezet, amely átcsempészte őt a határon, érdekes ajánlatot tesz neki. A fizetségnek csak egy részét kell pénzben törlesztenie, feltéve, ha vállal egy kis szívességet