Virágszépe értékelése

Virágszépe
Andrea Schacht: Hamis büszkeség

Az Alyss sorozat negyedik része a könyv, aki idáig eljutott, annak bizonyára tetszik a sorozat és megszerette a szereplőket. Köln középkori városi élete folytatódik, több szálon követhetjük az eseményeket. Egyéni stílusú regény, szép lassan, követhetően történnek az események és talán éppen így a jó, mivel van idő arra, hogy megismerhessük a környezetet, a részleteket, a kort. Elképzeltem és beleéltem magam a történetbe, hiteles volt és szórakoztató, jól ötvözte a romantikát, kalandot, krimit, történelmet. Érdekes volt arról olvasni, hogyan működött a jogrendszer, a nyomozás ebben a korban.

Andrea Schacht: Hamis büszkeség

Egy hajnali órán holtan találják a kölni kereskedőasszony, Alyss férjét, Arndt van Doornét. A holttest mellett öntudatlanul ott fekszik a köszörűsmester, Mats. A nyomozással megbízott, sajátos eljárást követő ülnök szerint egyértelmű, ki követte el a gyilkosságot, noha a gyanúsított nem emlékszik semmire. Alyss és testvére, Marian azonban hisznek barátjuk ártatlanságában, ezért elhatározzák, hogy kiderítik az igazságot. A nyomozás előrehaladtával egyre több a megválaszolatlan kérdés és a lehetséges gyanúsított. Vajon mi dolga volt Kölnben a városból kitiltott Arndtnak? Hogyan került az elkábított Mats a gyilkosság helyszínére? Miért áll az ülnök érdekében, hogy több bizonyítékról tudomást se vegyen? Mindeközben Alyss háznépének élete tovább bonyolódik: új szerelmek szövődnek, eljegyzések és házasságok köttetnek, egyesek útra kelnek, mások hazatérnek… És végre az asszony előtt is felsejlik a boldog jövő reménye. Andrea Schacht (A kölni rejtély, Hozomány, A sólyom visszatér) regényfolyamának negyedik részében Alyss váratlan eseményekkel, saját érzelmeivel, sőt egy titokzatos hódolóval is kénytelen szembenézni.