Goofry P értékelése

Goofry P
Jerome K. Jerome: Három ember egy csónakban

Voltaképpen egy könyv tukmálta olvasatom volt még a tavalyi nyáron. Íme az erről becsatolható corpus delicti: http://moly.hu/karcok/559189 És noha egy spontán feljött döglött akta fel nem tett kérdésére az az aktuális válaszom, hogy nem dobtam akkora hátast tőle, mint amekkorát Jhon Cleese, azért jól elszórakozatatott a duplikált nevű Jerome joválisan békebeli humora. Egynyári virágzáshoz megtette a magáét. Alkalomadtán, és forrófejűségem tetőfokán sorra veszem majd a három bringást is.

Jerome K. Jerome: Három ember egy csónakban

Feledhetetlenül humoros könyvet tart kezében a tisztelt olvasó. Én nem állítom, hogy e művet mindenképpen el kell olvasni, és nem akarok senkit sem túlzottan befolyásolni, mindössze azt állítom, nem érdemes kihagyni. A történet gerince Európa egy jelentős folyóján játszódik, hősei ízig-vérig angolok, – így aztán egyikük sem a dunai hajós –, noha az események hasonló kialakulásáról akár a vén Duna is regélhetne nekünk naphosszat. Sőt, azok a kötélidegzetű olvasók, akik fejezetről fejezetre haladva a történet fölött pusztán csak el-elmosolyodnak az élet mindennapi fonákságain, még ők is legyenek óvatosak – kerüljék a nyilvános helyeket, a tömegközlekedési eszközöket –, mert kerek-perec kijelentem, még ők is felnevetnek legalább egyszer. Ha mégsem történne ilyesmi, ajándékozza oda a könyvet az első járókelőnek, esetleg valamelyik rokonának.